Jste zde

Kývnout na první nabídku při volbě úvěru se nevyplácí

úvěr PR Zdroj: vistacredit.cz
Rozhodli jste se pořídit si úvěr? Na první pohled je to docela jednoduchý krok. Je ale nutné vybírat nejen podle poskytovatelů, ale i podle účelu a výše částky.

13. 7. 2021

Vzít si úvěr je velice prosté. Zajdete do banky, ve které máte svůj běžný účet a požádáte o některý z nabízených produktů. Je to ale skutečně tak jednoduché? 

  • Mnoho klientů kývne na první nabízenou možnost a později se dozví, že to nebylo až tak úplně správné. 
  • Ne snad proto, že by vás chtěla vaše banka obalamutit a záměrně s vámi sepsala nevýhodnou smlouvu. 
  • Pozdní lítost bývá způsobena většinou neznalostí samotného klienta. 

Je prostě nutné zjistit si před tak důležitým rozhodnutím několik základních informací. Porovnejte si nabízené úvěry z hlediska výhodnosti. Zjistěte si podrobnosti o podmínkách úvěru a jeho poskytnutí. Tento krok vám zjednoduší hypoteční kalkulačka, která vám zúží výběr. Pak můžete jít o krok dál. 

  • Další otázkou bude, jestli skutečně úvěr potřebujete a pokud ano, pak v jaké výši a pro jaký účel. 
  • Půjčky totiž nejsou univerzálním řešením pro každou životní situaci. 
  • Je jasné, že pokud máte nedostatek financí pouze nyní a příští měsíc bude opět vše v normálu, bylo by zbytečné vyřizovat si úvěr v řádu několika tisíc korun. 

Naprosto zbytečně byste zaplatili na úrocích značné částky. 

Dlouhodobé půjčky jsou větším rizikem

Pro potřebu pár set korun nebo pár tisíc je ideálním řešením nebankovní půjčka, kterou najdete pod označením půjčka do výplaty. Tento druh půjček se také vyznačuje velkou tolerancí záznamů v registrech dlužníků. Je to tedy jedna z variant, kterou ve světě financí nazýváme termínem půjčka bez registru Lundea. Většinou je doba splatnosti této půjčky do jednoho měsíce. 

  • Dlouhodobé půjčky jsou více závažným rozhodnutím a je zapotřebí vše propočítat a rozvážit. 
  • Nikdo z nás nemá jistotu, že nepřijde o zaměstnání nebo ho nepostihne nějaká nečekaná událost, která bude mít zásadní vliv na jeho osobní ekonomickou situaci. 

Existuje ale jedna dobrá rada. Vždy mít k dispozici určitou finanční částku jako poslední záchranu, pokud by došlo k tomu, že nebudete moci splácet. Abyste se co možná nejúspěšněji vyhnuli situaci, kdy bude na váš majetek uvalen exekuční příkaz a o majetek tak můžete přijít.