Jste zde

Krbová kamna ušetří za vytápění a zajistí teplo domova. Víte, jaké vybrat?

krbová kamna Zdroj: shutterstock.com
Po dlouhých letech strohých interiérů se opět vracejí hřejivé prvky do domácnosti i na chalupu. Vydržíte se do nich koukat celé hodiny, ušetří vám za náklady za topení, a ještě k tomu se stanou vítanou dominantou celé místnosti.

5. 8. 2020

Přejete si i vy, aby se ve vašem prostoru nacházela krbová kamna?

Krbová kamna zajistí nenahraditelné teplo domova

Možná i vás napadá, že byste si rádi zatopili v krbových kamnech. Hlavní nebo přídavný zdroj tepla v domácnosti i rekreačních objektech se stává stále oblíbenější způsob vytápění, a to zejména kvůli velmi nízké ceně dřeva. Krbová kamna představují nenahraditelný zdroj skutečného tepla domova, který můžete velmi rychle a efektivně korigovat i dále využít. Jaké jsou výhody kamen s výměníkem?

Krbová kamna s výměníkem, nebo bez?

Jedna z prvních otázek, kterou si budete pokládat při pořizování tohoto druhu vytápění. Kamna bez výměníku vyzařují teplo pomocí sálání tepla do okolí, a také pomocí konvekce, kdy proudí teplo po místnosti pomocí vzduchu.

Zdroj: pixabay.com

Výměník pak představuje významnou výhodu. Napojením kamen na radiátory v celém domě si zajistíte příjemné a stejnoměrné topení ve všech místnostech. Další možnost je napojit kamna pomocí výměníku na bojler, ten vám pak během chvíle zajistí teplou vodu celou vaši domácnost.

Jaké materiály se pro krbová kamna používají?

Přemýšlíte, jaký materiál se pro vaše kamna nejlépe hodí? Základní typy jsou tři. Ocelová kamna zajišťují rychlý postup tepla pláštěm přímo do ohřívaného prostoru – jsou tedy ideální pro rychlé vytopení dané místnosti. Litinová kamna se poměrně rychle ohřejí, ale mají také schopnost kumulovat teplo. Třetím typem jsou kachlová kamna – ty mají ze všech tří typů nejpomalejší nástup tepla, ale sálají teplo ještě dlouhou dobu po dohoření plamene.

Jaká kamna se nejlépe hodí pro váš prostor?