Jste zde

Krbová kamna na chalupě: Konečně topení levně a téměř bez práce

Zdroj: dreamer00, www.freeimages.com
V posledních letech nejsou zimy, co bývaly. Když už nemůžete užívat sněhových radovánek, aspoň si naplánujte s rodinou a přáteli odpočinkový víkend na chalupě. Představa vás nadchla, ale v chalupě stále nemáte topení?

4. 2. 2015

Nemusíte investovat horentní sumy – skvělým řešením jsou krbová kamna. Za málo peněz hodně muziky. Ukážeme vám jejich hlavní výhody a zároveň vám poradíme, po kterých kamnech sáhnout.  

3 hlavní výhody krbových kamen

  • Jednoduchá montáž

Přivezete je až na chalupu – sami a v běžném osobním automobilu – postavíte je, napojíte na komín a topíte. Instalace krbových kamen je opravdu takhle jednoduchá. Hotovo máte za jedno odpoledne, večer se už jen kocháte pohledem do plamenů a prohříváte unavené svaly.

Krbová kamna mají několikanásobně vyšší účinnost než otevřený krb.Zdroj: mountfield.cz

  • Ušetříte na provozu

Jak to? Porovnáme-li krbová kamna s klasickým otevřeným krbem, jejich účinnost je několikanásobně vyšší. Zatímco u otevřeného krbu se pohybuje okolo 15 %, u krbových kamen je to až okolo 85 %. Kamna na peletky  dosahují neuvěřitelných 98 %.  Ze stejného množství dřeva dostanete mnohem více tepla.


Co je to účinnost krbových kamen?

Účinnost je jeden z hlavních parametrů, který byste měli zkoumat u každého spalovacího zařízení. Účinnost je míra efektivnosti využití energie obsažené v palivu pro vytápění. Laicky řečeno – s rostoucí účinností klesá spotřeba paliva a následně i náklady na vytápění.

  • Teplo za pár minut

Rekreační objekty nejsou obvykle trvale obydlené a bývají v zimě pořádně vymrzlé. V krbových kamnech ale snadno zatopíte a za pár minut jste zahřátí. Díky litinovým stěnám a umístění v prostoru rychle přenášejí teplo do okolí.

Na co myslet před finálním výběrem?

Před koupí zkontrolujte výšku komína a průměr kouřovodu. Výkon kamen se určuje podle velikosti vytápěné plochy a tepelných úniků. Technické dotazy vám pomohou vyřešit na specializovaných místech, například v prodejnách Mountfield.

Teď už jenom vsaďte na svůj vkus a vybírejte z rozličných designových provedení.

Punc chalupářského rázu dotvoří kamna s kachlovým obložením bočních stěn a odkládací plochou. Nostalgickou náladu navodí kamna s vrchní litinovou deskou, na které můžete i něco uvařit či ohřát. Záleží už pouze na vašem přání a představě.

Lovu a montáži zdar!