Jste zde

Kopačky: Dokonalý dárek pro malého fotbalistu

žluté kopačky Zdroj: Bigstockphoto
Fotbal je u nás nejrozšířenějším sportem a není divu, když je tam malá země kolébkou světových talentů. Nejen díky slavným jménům se pak spousta chlapců touží stát fotbalistou. Dopřejte mu ten pocit a pořiďte mu na hřiště pohodlné kopačky.

19. 9. 2021

Proč nestačí obyčejné tenisky?

Samozřejmě, pokud malý fotbalista hraje s kluky nebo s tatínkem fotbal jednou za měsíc na zahradě za domem, bohatě obyčejné tenisky stačí. Jinak tomu však je, pokud hraje pravidelně na travnatém hřišti s kamarády nebo fotbalovým týmem. Dětské kopačky jsou totiž stejně jako ty dospělé dokonale přizpůsobeny povrchu, kterém se fotbal hraje. Hra je tak nejen bezpečnější, ale dokonce se s nimi i lépe hraje.

Jak vybrat správné dětské kopačky?

Stejně jako u kopaček pro dospělé je u dětských kopaček řada parametrů, kterým byste měli věnovat pozornost. Jedině tak nebudou vaše fotbalistu bolet nohy a kopačky mu pak i chvíli vydrží.

Velikost

Tak jako u každé obuvi i u kopaček samozřejmě platí, že musí sedět velikost. Kromě velikosti pak samozřejmě musí přesně sedět i tvar boty. I u kopaček pak platí, že nesmí nikde nijak tlačit. Při zkoušení kopaček by se mělo dítě i proběhnout po prodejně, protože to, že mu sedí v sedě a při chůzi neznamená, že nebude mít po tréninku odřená chodidla.

Pokud kupujete kopačky bez přítomnosti dítěte tak k naměřené délce chodidla přičtěte cca 4 mm navíc, protože kopačka by měla být trochu větší. Zároveň dejte pozor, abyste doma změřili obě nohy, protože je docela běžné, že každé chodidlo má jinou délku.

Kde bude hrát

Dalším důležitým parametrem pro výběr dětských kopaček je povrch, po kterém se bude malý fotbalista prohánět. Hned na úvod je zde nutné říct, že klasické kolíkové kopačky, které vidíte u dospělých, pro děti neseženete, protože pro ně mohou být nebezpečné. Podle povrchu tak můžete vybírat z turfů, lisovek a sálovek.

  • Turfy jsou kopačky vhodné pro umělý trávník či jiné umělé venkovní plochy.
  • Lisovky jsou určeny především pro přírodní venkovní povrchy. Díky lisovaným špuntům jsou tyto kopačky naprosto dokonalým řešením pro stabilitu malých hráčů.
  • Sálovky mají zcela hladkou podrážku a používají se pro hru uvnitř, především pak pro futsal.

Zavazování

U dětí je pak důležité se zamyslet nad tím, zda volit dětské kopačky na suchý zip, nebo zavazování. To záleží především na tom, jak zvládá váš malý fotbalista zavazování tkaniček.