Jste zde

Kde v Praze najdeme nejvíce poboček nábytkářských gigantů? Na pravém břehu

Zdroj: w00kie (Flickr)

Postel je větší než hamburger či náušnice, takže prodejci vybavení do bytu potřebují více prostoru, než kolik jim poskytují stísněné prostory centra hlavního města. Pobočky velkých firem tedy najdeme spíše na okrajích. Kde přesně? Mrkněte na mapu!

8. 7. 2013

Nejlepší nábytek dostanete pochopitelně od menšího výrobce, který jeho rozměry a podobu přizpůsobí přesně podle vašich představ a rozměrů daného bytu, o tom není sporu. Doba je ale uspěchaná. Jestliže tedy potřebujeme vybavit rychle, nábytek z velkých řetězců může představovat dobré řešení.

Díky širokému sortimentu v rozlehlých obchodech si lze vybrat i kusy, které se dobře hodí do zvoleného prostoru našeho bytu, aniž bychom museli objednávat nábytek na míru. Hlavní roli v tomto ohledu ale hraje štěstí. Každý má jiný vkus, nicméně na častých kritikách uniformity kolekcí, kterými se nadnárodní giganty snaží oslovit co nejširší okruh zákazníků, skutečně něco je.

Nevíte, kam dát nábytek, protože nemáte byt? Podívejte se, kde ho lze najít:

Nábytek v Praze rychle? Stačí se projet z Letňan do Čestlic

Kdo se nakonec rozhodne pro tento rychlejší, levnější, nicméně kvalitativně rozkolísaný způsob zaplnění bytové jednotky, má k tomu nejvíce možností v Praze. Konkrétně v pásu táhnoucím se od Letňan na jih do Čestlic.

Na naší mapě jsme označili třináct poboček velkých nábytkářských řetězců. Zjistili jsme, že ze všech městských částí jich nejvíce stojí ve Stodůlkách (celkem 3), ta úplně největší zase v nedalekém Zličíně. To je ale z levého břehu Vltavy vše. Zbylých devět prodejen se nachází na východě mezi Letňany a Čestlicemi, zvýšenou koncentraci jsme zaznamenali na Černém mostě.

retezce-prodejcu-nabytku

Značky jsou pro lepší čitelnost mapy umístěny jen orientačně do příslušných městských částí, nikoliv na geograficky přesnou polohu. Velmi dobře ale vidíme, že největší hráči na trhu si oblíbili Stodůlky a Černý most. Zdroj: Mapového náložník (Wikimedia Commons)

Ke kvalitnímu bydlení patří i dobré pojištění:

Které město má obchod s největším prostorem pro nábytek? Praha? Ne, Bratislava!

Kdo patří k váhavým střelcům, kteří musí nejdříve porovnat srovnatelný výrobek v pěti obchodech, než se rozhodne pro ten nejlepší, má ke svým nákupům ideální podmínky právě v této oblasti. Takto lze postupovat i v případě, že hledáme výrobek s nejnižší cenou.

Tip na aktuální akci: Prodejce Au-Mex nabízí do vyprodání zásob na masivní nábytek slevu 50%

Vůbec největší obchod tohoto druhu ve střední Evropě najdeme v Bratislavě. Tamní IKEA sice dvě desítky let fungovala v běžných rozměrech, od loňského podzimu se ovšem zákazníci procházejí v prostorách o výměře 36700 čtverečních metrů. Žádné přestřihávání pásky se ale nekonalo. Slavnostní otevření se v tomto případě obvykle provádí formou přepilování dřeva. Toho se tehdy ujal švédský velvyslanec.
Máte-li tedy málo času, omezený rozpočet, nebo se zkrátka designéři velkých obchodů trefili do vašeho vkusu, tak hurá za šipkami mezi uličkami plnými skříní, lamp a židlí.

Firmy prodávající nábytek v Praze mají své facebookové profily. My také. Připojte se k našim fanouškům!