Jste zde

Je tu jarní úklid. Ukážeme vám, jak na to

úklid kuchyně Zdroj: www.pixabay.com
Konečně přišlo tak dlouho a toužebně očekávané jaro. První teplejší sluneční paprsky nás sice lákají nejen ven, momentální situace nám však radí raději zůstat doma. Využijte čas strávený doma efektivně a pusťte se do jarního velkého úklidu.

8. 4. 2020

Že nevíte, jak na to? S našimi praktickými radami to určitě zvládnete.

Při jarním úklidu třeba myslet na nejednu věc. Už víte, co všechno chcete stihnout uklidit? Nesnažte se udělat vše najednou. Práce si systematicky rozdělte, udělejte si seznam činností a snažte se ho držet. Dobré plánování je totiž základ. Pokud si rozdělíte úklid podle místností, začněte vždy odshora - čili od ometání pavučin a čištění lustrů, přes mytí oken a nábytku až po podlahy.

Rozjasněte svůj obývací pokoj

Kromě výše doporučených činností se v obývacím pokoji postarejte zejména o věci, které jste během roku zanedbávali. Vykliďte všechny police a vyčistěte je, zbavte se nepotřebných věcí, vysajte nebo vyperte polštáře na gauči. Umyjte okna a věnujte pozornost i záclonám a závěsem. Ruku na srdce, kolikrát do roka se vám podaří vyprat a vyměnit záclony? Právě na jaře je na to ideální čas. Vaše záclony budou nádherně bílé a voňavé, a vy si tak užijete jarní svěžest nejen venku, ale i doma.

I podlahy a koberce chtějí být na jaře jako nové. To lze dosáhnout použitím moderních produktů, které vaše podlahy a koberce očistí nejen dokonale, ale ještě i šetrně. Výběru správného přípravku na podlahy a parkety věnujte dostatečnou pozornost. Každá podlaha je totiž jiná a vyžaduje odlišnou péči. Máte doma parkety? Pak vyberte přípravek ošetřující dřevo, který neobsahuje bělidla. Většina čisticích prostředků na podlahy je však univerzální, proto se nemusíte bát, že nevyberete dobře.

Náš tip: Chcete si koupit nový vysavač či parní čistič? Vůbec nemusíte utrácet moře peněz. Stačí, když využijete Mall slevový kód nebo slevy Alza a určitě ušetříte.

Zaostřete na kuchyni

Kuchyň je srdcem každého domu či bytu, proto byste se minimálně jednou ročně měli vrhnout do jejího kompletního úklidu. Pokud během roku nestíháte, jarní čas je na to ideální. Otřete prach, umyjte a vyleštěte všechny poháry a talíře, protřiďte potraviny a vyhoďte ty, které jsou po datu spotřeby. Nezapomeňte, že nyní je ten nejvhodnější čas i na umytí chladničky a rozmrazení mrazáku. Neobíďte ani mikrovlnku, sporák, troubu či myčku, ale ani obkladačky, dlaždice a digestoř.

Posviťte si na šatník

Většina z nás odkládá automaticky zimní věci a boty a nahrazujeme jejich jarními kousky. Jednou za čas je však užitečné posvítit si na celý šatník. Jsou v něm věci, které odkládáte již pouze z nostalgie? Nebo takové, do kterých se už nevejdete? Zbavte se jich. Pokud vám je takové věci líto vyhodit, můžete je darovat kamarádce nebo zanést na nejbližší swap ve vašem okolí.

Zdroj: www.pixabay.com

Na řadě je koupelna

Koupelnu a toaletu si podle možností nechte až na závěr. Právě tam se totiž při úklidu soustřeďuje nejvíce špíny. Iv koupelně postupujte od hora dolů. Povymetajte kouty, omyjte stěny s kaličkami, a postupně se pusťte do mytí umyvadla, vany a toalety. Při takovém velkém úklidu nezapomeňte ani na čištění odpadů.

A ještě jedna malá rada na závěr: Nenechávejte celé úklid jen na vašich bedrech. Kde se dá, zapojte i rodinu. I děti si jistě umí roztřídit a uklidit hračky a muž vám určitě rád pomůže například při vysávání či mytí podlah. V domácnosti přece žijete všichni a v uklizeném domě či bytě se všichni budete cítit pohodovější.