Jste zde

Je sklepní kóje v paneláku nebo v suterénu dobrým řešením pro skladování?

skladování Zdroj: lessmess storage
Mnoho obyvatel paneláku a činžáků narazilo na problém v podobě nedostatku volného místa pro skladování potřebných věcí. Není divu – často jsme omezeni velikostí bytu a počet našich věcí neustále roste.

1. 10. 2021

Často nám chybí místo pro uložení sezónních dekorací nebo sportovního vybavení, které používáme pouze v určitou roční dobu. Otázka je, zda je nejlepší řešení, dát tyto věci do sklepní kóje, pokud k bytu v paneláku patří.

Sklad v paneláku nebo ve sklepě?

Koupí bytu nebo podpisem nájemní smlouvy získáváme nejen právo užívat vybrané prostory, ale pokud máme štěstí, tak také několik dalších metrů čtverečních v podobě sklepní kóje. V případě modernějších staveb – skladovací místnosti v suterénu. To je samozřejmě velmi praktické, protože máme v rukávu prostor navíc, kam můžeme vložit třeba jízdní kolo, kterým denně dojíždíme do práce.

Je však třeba mít na paměti, že takové řešení se také může v mnoha ohledech ukázat jako nedostačující. Navzdory skutečnosti, že bezpečnostní standardy se neustále zvyšují, jsou vloupání do těchto suterénů v moderních bytových komplexech stále extrémně častá, proto nemáme záruku, že umístěním drahého vybavení do těchto prostor nebudou tyto věci ohroženy. Sklípky starších paneláků jsou na tom podobně. Kromě toho jde jen obtížné hovořit o vhodných skladovacích podmínkách pro dražší vybavení. Obvykle je v těchto prostorách vlhko a zima, což může vést ke vzniku plísní, což může poškodit například dřevěný nábytek, který dočasně nepoužíváme a rozhodli jsme se jej přesunout na jiné místo.

Jaká alternativa se tedy nabízí? I když je to populární, určitě to není na balkon. Tento prostor by především měl být bodem, kde můžeme relaxovat na čerstvém vzduchu nebo sedět společně s hosty. Navíc tím, že necháme věci na balkoně, je nijak nechráníme před škodlivými vlivy povětrnostních podmínek.

Proto v takové situaci stojí za zvážení pronajmout si osobní sklad, který je k dispozici také obyvatelům Prahy a okolí.

Osobní sklady - nejdůležitější výhody

Osobní sklady, známé také jako Self Storage, jsou extrémně jednoduchou a pohodlnou službou, kterou mohou využívat jak jednotlivci, tak i firemní zákazníci. Samotná myšlenka osobních skladů se zrodila ve Spojených státech v šedesátých letech minulého století a nyní získala velkou oblibu v mnoha dalších zemích. Osobní sklady jsou v České rebublice stále oblíbenější také díky firmě Less Mess Storage, jejíž areály se nachází v Praze, a to hned na 3 místech.

Areály Less Mess Storage (https://www.lessmess.storage/cs/) jsou přímo určeny pro skladování - jednotlivé kóje jsou celou dobu zabezpečené monitorovacím systém a přístup je možný pouze prostřednictvím individuálního přístupového kódu, který si nastavuje klient sám. Vhodných podmínek je dosaženo díky použití ventilačních a topných systémů, takže lze do skladu umístit třeba i hermeticky zabalené potraviny (po přechozím konzultaci).

Jako zákazník máte vstup do areálu skladů kdykoli, 7 dní v týdnu, dokonce i o svátcích. K Vašim věcem tam uloženým máte tedy přístup kdykoli, takže si je můžete vzít, kdykoli je budete potřebovat.

Co lze uložit do samoobslužného skladu?

Pronajatý sklad je skvělým místem, pokud si chceme uložit sezónní dekorace, sportovní a elektronické vybavení, zimní oblečení a další věci, které se celoročně nepoužívají a mohou nám zabírat cenný prostor v bytě. Je to také skvělé řešení v případě renovace, pokud potřebujeme na chvíli odstranit nábytek, abychom mohli volně provádět renovační práce. Nájemní smlouva je podepsána na dobu neurčitou, takže je pouze na nás kdy sklad uvolníme. Přitom se nemusíme starat o bezpečnost svého majetku.