Jste zde

Jaká vybrat okna? Plastová perfektně izolují, dřevěná pro změnu krásně vypadají

Zdroj: Oknoplastik.cz

Čeká vás v brzké budoucnosti pořízení nových oken nebo vchodových dveří a už teď řešíte, zda zvolit dřevěnou, plastovou nebo hliníkovou variantu? Podívejte se na případné klady a zápory jednotlivých materiálů. Třeba vám to usnadní rozhodování.

29. 10. 2013

Jsou opravdu nejlepším řešením okna z plastu? Nebo je praktičtější hliník? A co vzhled? Opravdu jsou těmi nejhezčími okna ze dřeva? Na žádnou z těchto otázek vám nemůžeme dát jednoznačnou odpověď, výrobků je na trhu tolik, že není jednoduché se zorientovat. Nicméně odborníci nejčastěji doporučují  plastová okna a vchodové dveře.

Proč právě plastová okna a vchodové dveře?

U plastových oken i vchodových dveří lze nalézt hned několik velice zajímavých výhod, takže by se mohlo zdát, že jsou ideálním řešením pro všechny zájemce. Jenže takto jednoznačné to samozřejmě není. Ve hře je totiž mnoho ryze individuálních faktorů, které se brání jakékoli generalizaci. Přesto si pojďme alespoň bodově shrnout několik výhod, které vám kvalitní plastová okna a vchodové dveře mohou přinést.

  • především Vás nepochybně zaujmou jejich tepelně-izolační vlastnosti, které chrání proti extrémním teplotám i hluku z okolního prostředí.
  • plastová okna jsou poměrně levná a existují v mnoha druzích, takže za ně neutratíte příliš, ale naopak budete mít široký výběr.
  • v neposlední řadě jsou velmi odolná proti větru a zároveň velice snadná na údržbu.
oknoplastik2

Plastová okna jsou nejrozšířenější, nicméně své zastánce mají i okna plastová, nebo ze dřeva. Zdroj: Oknoplastik.cz

Jsou hliníková a dřevěná okna o tolik horší?

Nejsou, a to ani zdaleka. Dřevěná okna jsou například pro většinu lidí esteticky přitažlivější a zároveň je dřevo velice ekologickým materiálem. Nehledě na to, že u hliníkových i dřevěných oken je velkým plusem daleko větší životnost než u jejich plastových protějšků. Vydrží vám tedy o mnoho déle.

Inspirujte se krásnými fotografiemi v našem dalším článku: Interiéry obrazem: Kam se hodí kuchyně do L?

Co z toho tedy vyplývá? Zkrátka a dobře, ačkoli si s plastovými okny a vchodovými dveřmi můžete pořídit skutečně špičkové výrobky, ani produkty z hliníku a ze dřeva nezaostávají. Ideální radou na závěr je tedy kontaktovat odborníky, kteří mohou poradit ve vaší konkrétní situaci. Vyzkoušejte třeba Oknoplastik.cz.

Sledujte nás i na Facebooku, kde vám každý den přinášíme várku zajímvých informací ze světa bydlení!