Jste zde

Jak zrekonstruovat kuchyň krok za krokem

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zejména ženy mají tendenci neustále něco měnit ve svých domovech. Chtějí jít neustále s módou, zároveň chtějí mít lépe vybavené místnosti domu, než jak je má vybavené sousedka.

23. 3. 2019

Pro rekonstrukci kuchyně se však rozhodnou i proto, že zkrátka ta stará už není praktická. Neobsahuje myčku, skříňky se rozpadají a obkladové kachličky se neudrží na zdi. Pokud se do rekonstrukce pouštíte, měli byste vědět, že se jedná o časově i finančně náročnou záležitost. Při renovaci kuchyně vám mohou přijít vhod rady a tipy, které vám práci mohou trochu ulehčit.

Začněte likvidací nové kuchyně

Pokud toužíte po nové kuchyni, musí ta stará pryč. Bourání je tedy první na seznamu prací, které je třeba vykonat. Po demontáži staré kuchyňské linky musíte upravit rozvody vody, elektřiny i odpadů, nevyhnete se často sekáním zdí. V případě potřeby hned po bourání vyměňte podlahu, než začnete montovat kuchyni novou.

Následuje návrh nové kuchyně

Samozřejmě se najdou mezi námi jedinci, kteří si chtějí kuchyni navrhnout sami. Tím ušetří hromadu peněz, nebudou totiž investovat do odborníků, na druhou stranu je to může stát více ztracených nervů a starostí. Pokud chcete během rekonstrukce zůstat v klidu, raději si zaplaťte za odborníky, kteří vypracují několik počítačových 3D vizualizací, z nichž si vyberete.

Kuchyně může být úplné království. Stačí jen vědět, jak na to.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jestliže však chcete svou kuchyni navrhnout sami, musíte mít v hlavě konečnou podobu kuchyně, nezapomeňte ani na rozvody vody, odpadů a elektřiny. Při nakupování kuchyně mějte neustále na paměti výšku parapetů, otvírání dveří a další pro někoho hlouposti, díky kterým by se návrh kuchyně mohl zcela zhroutit.

Vybavování je už maličkost

Po vybrání solidního dodavatele a po montáži vysněné kuchyně vás čeká zařizování nábytku a vybavování pomocí kuchyňských doplňků. To je ostatně už jen maličkost v porovnání s tím, co vás čekalo předtím. Při zařizování se můžete odpíchnout od módních trendů ve světě bydlení, o nichž píšou v nejednom časopisu či na nejednom webu. Inspirovat se dá i obrázky z Pinterestu nebo Instagramu či rovnou na e-shopech plných designových kousků jako je například muzza.cz.

Autor článku by si měl nejprve po sobě přečíst, co napsal a až po opravě to zveřejnit. Nejprve likviduje novou kuchyň a poté navrhuje novou kuchyň. Kam se poděla ta stará?