Jste zde

Jak zařídit nejlepší dětský pokoj? Podle našich rad to zvládnete hravě!

Zdroj: www.hmnabytek.cz
Dětský pokoj je pro kluky a holky jejich prvním královstvím, budou si jej pamatovat celý život. Abyste jim dokázali vytvořit prostor odpovídající jejich aktuálním potřebám, je potřeba se zaměřit na několik podstatných parametrů.

11. 4. 2019

Před samotným nákupem si ujasněte, kolik chcete do dětského nábytku investovat. Rodinný rozpočet sice není nafukovací, ale přehnané šetření se také nevyplácí. Vždy vybírejte kvalitní výrobní materiály, dobré řemeslné zpracování a nezapomeňte zohlednit věk dětí a jejich nároky.

Pokojíček pro jedináčka nebo sourozence

O zařízení pokoje nerozhoduje jen věk dětí, ale také to, kolik dětí bude pokojíček obývat. Mějte na paměti, že by v pokoji mělo být dostatečné množství úložného prostoru nejen pro oblečení, ale také pro hračky. Kromě komod a skříní je praktickým řešením také úložný prostor nacházející se pod postelí a průsvitné plastové krabice či závěsné koše.

Zdroj: www.hmnabytek.cz

Nábytek rostoucí společně s vaším dítětem

Děti mají v každém věku jiné nároky a požadavky. Abyste pokoj nemuseli předělávat co dva roky, je praktické sáhnout po rostoucím nábytku. Jedná se o komplety pokojů zahrnující různé nábytkové moduly. Ve stejném designu pořídíte jak dětskou kolébku, tak do budoucna psací stůl nebo skříň.

Za rostoucí nábytek se považuje také ten, jehož funkci můžete s ohledem na věk dětí měnit. Dětskou postýlku se šprlením jednoduše přestavíte na klasickou postel pro děti, pod patrovou postel přimontujete pracovní stůl a komodu s přebalovacím pultem využijete jako klasickou komodu na oblečení nebo hračky.

Aby si děti pokojíček zamilovaly

Dětské království zařiďte podle toho, zda se jedná o dětský pokoj pro kluka nebo o pokoj pro holčičku. Nemusíte se přitom držet uniformních barev: růžová a modrá. Klidně zvolte univerzální žlutou nebo zelenou a podle pohlaví vyberte vybavení. Kluci si zamilují dětskou postel ve tvaru auta, holčičky zase postýlku s nebesy.

Zdroj: www.hmnabytek.cz

S měnícími se nároky dětí se nedoporučuje kupovat nábytek s potisky nebo celý pokoj tapetovat oblíbenými pohádkovými postavičkami. Jednoduchým a praktickým řešením jsou samolepky, jež jsou vhodné nejen na polep nábytku, ale také stěn. Jejich odstranění je snadné, takže je můžete libovolně měnit nebo je úplně odstranit.

Na podlahu je nejvhodnější pořídit koberec, protože děti většinu hrací doby tráví právě na zemi. Koberec jim poskytne dostatečný komfort a navíc je dobrým izolačním prvkem.

Nedílnou součástí každého dětského pokojíčku je stůl poskytující dostatek prostoru nejen pro hraní, ale v budoucnu také pro učení. Ideální je sáhnout po výškově nastavitelném stole s pracovní deskou umožňující nastavení úhlu sklonu. Využijí ho jak děti v předškolním věku, tak školáci. Povrch pracovního stolu by měl být matný, lesklá úprava dětské oči zbytečně zatěžuje.

Na zařizování pokoje se podílejte společně s vaším prckem. Vy se postarejte o vhodný nábytek a jeho nechte vybrat dekorace. Uvidíte, že takový pokojíček se stane jeho milovaným královstvím.