Jste zde

Jak vybrat sedací soupravu? Máme pro vás praktické tipy

Zdroj: albero.sk

Aby se sedací souprava stala místem odpočinku, kde si opravdu odpočinete, a zároveň příjemným doplňkem interiéru, musíte správně vybrat. Na co si dát při výběru pozor? To vám poradíme v našem článku.

25. 9. 2013

Pokud vybíráte sedací soupravu, rozhodně se musíte řídit místem, které máte k dispozici. Do velkých prostor si můžete dovolit prostorné sedací soupravy. Asi nejvhodnější jsou rohové sedací soupravy se širokým sedem, které mohou nabídkou dostatek místa i pro několik osob najednou. Rohové sedačky se hodí i do menších prostor, kde šetří místo. Měly by ale být užší.

Několikadílné sedací soupravy dnes jsou již trochu pasé. Nemohou totiž nabídnout tolik místa. V potaz musíte vzít také možnosti osvětlení a rozmístění dveří a oken.

Na barvě i materiálu záleží

Pamatujte na to, že sedací souprava by měla ladit s celkovou koncepcí pokoje. Zaměřte se na barvu. Trendy jsou dnes sedací soupravy světlejších barev v pastelových tónech. Skvěle vypadá například béžová či zelenkavá.

Zajímavé modely najdete například v obchodě albero.sk. V tomto obchodě jsou k mání nové sedačky za dobré ceny, které překvapují nadčasovým designem. Pokud uvažujete nad materiálem – volte mezi čalouněním a kůží. Tyto dva materiály jsou totiž neodolnější a to hlavně vůči mechanickému poškození. Navíc se i dobře udržují.

Úložný prostor nebo místo na spaní?

Jestliže nemáte příliš prostoru, musíte se zaměřit i na to, jestli má sedačka nějaké úložné prostory, ty přijdou vždy vhod. Pokud k vám často jezdí návštěvy, chtějte sedačku, která se dá rozložit. Lůžko, které po rozložení vznikne, musí být pevné a pohodlné – to raději vyzkoušejte hned v obchodě.

TIP na závěr – a pokud se teprve chystáte stavět, můžete si prohlédnou krásné rodinné domy – ty najdete například zde.

Související články