Jste zde

Jak vybrat nářadí na zahradu?

Zdroj: www.arborobchod.cz
Mít dům se zahradou je snem snad každého. Odpočinek, relax, grilování, ale také sekání, plení a okopávání. To vše k zahradě patří. Ulehčete si práci, ať máte více času na odpočinek a méně ho strávíte prací. Jací pomocníci vám usnadní práci?

12. 11. 2016

Práce na zahradě je po celý rok. S trávníkem, záhony, cestami, bazénem, skleníkem a dalším. Ale odměna stojí za to. Dokonale posekaný a zelený trávník, rozkvetlé záhony, vlastní ovoce a zelenina, místo, kde si můžete s rodinou a přáteli posedět, grilovat a odpočívat. 

Šetřete svůj čas i energii

Nemusíte mít všechno nářadí, které je k dostání na trhu, ale jsou druhy, které jsou nezbytností. Na všech zahradách, bez ohledu na jejich velikost, styl a typ, se bez určitých úprav neobejdete a univerzální nářadí budete potřebovat. Jaké nářadí to je?

Čím lehčí, tím lepší

U nářadí je důležitý materiál, proto platí obecné pravidlo, že čím je nářadí lehčí, tím lépe se vám s ním bude pracovat, a nebudete se tak namáhat. V současné době se nejvíce prosazují na trhu výrobky ze speciálního lehkého, ale zároveň odolného plastu a kovová je jen ostrá čepel.

Výhodou takového nářadí je, že lépe padne do ruky a je ergonomické. Navíc plastu jak známo nevadí vlhkost a je velmi jednoduchý na údržbu a skladování.

Hrábě, motyčka, kolečko a nůžky

Základem každé zahrady, ať už okrasné nebo zeleninové jsou hrábě, motyčka, rýč, kosa, sekyra a kolečko. Na tomto vybavení rozhodně nešetřete a vybírejte zboží od kvalitních a renomovaných výrobců. Nejen, že se vám s ním bude lépe pracovat, ale bude více odolné a vydrží vám celou řadu let.

Na stromy, keře, křoviny

Nezbytností jsou také nůžky a pilka. To oceníte především při péči o keře, křoviny a stromy. Jednoduše s nimi odstraníte suché nebo překážející větve a také vytvarujete koruny stromů a keřů do požadovaného tvaru.

Doporučujeme volit zahradnické nůžky Felco a Stocker. Mají masivní ostří, které je možné vyměňovat a jejich rukojeti jsou kovové a pogumované. Budou vám tak pevně držet v rukách.

Co se týče pilky do koruny stromů a na dřevo jsou vyhlášené pilky Silky. Pilky jsou různých druhů, ale nejpraktičtější je zavírací pilka, se kterou můžete během práce na zahradě manipulovat. Samozřejmostí jsou náhradní pilové listy v nabídce příslušenství od této značky. 

Nezapomeňte na zalévání

Zalévání je jednou z hlavních činností, která je na zahradě potřeba. Nezapomeňte tak na kropicí konve, konývky a zahradní hadici s různými nástavci. Praktické je mít na zahradě držák, na který se hadice namotá. Ten může být pojízdný, přenosný a nebo nástěnný.

Moderní držáky mohou být také samonavíjecí nebo se hadice navíjí pomocí kliky. Na krásný anglický zelený trávník jistě využijete zavlažovačky, které se upevňují na konec hadice. Záleží pak na ploše, kterou potřebujete zavlažit. Prodávají se na plochu od 30 do 350 m2.

Myslete na své bezpečí

Zvláště pokud se na zahradě často pouštíte do sekání, řezání větví nebo práci se dřevem, myslete na svou bezpečnost a pracujte v ochranném oblečení. Pracovní kalhoty a bundy SIP PROTECTION jsou určené pro profesionální arboristy a vám při prořezávání korun stromů nebo zarovnávání živého plotu skvěle poslouží.