Jste zde

Jak se staví sen zažije velkou rošádu: Budou se naráz měnit kuchyně, obývací pokoj a ložnice

Zdroj: Prima TV

Mladá rodina a prostor, který naprosto nevyhovuje jejím potřebám. Nikdo v něm nemá soukromí, všichni o sebe zakopávají. Maškovi se tak dočkají propojení obývacího pokoje s kuchyní a konečně i vysněné ložnice.

19. 3. 2013

Připravujeme proměnu bytu ve starším rekonstruovaném bytovém domě. Byt se nachází v prvním patře. V bytě bydlí mladá rodina s jedním dítětem.  Plocha bytu není zanedbatelná, celý prostor je celkem velký, ale současná dispozice bytu není ideální.

Za dveřmi je rovnou kuchyně

Při vstupu do bytu neprocházíme chodbou nebo šatnou, ale nalézáme se rovnou v kuchyňské části. Přes kuchyň vstupujeme do obývacího pokoje a z obývacího pokoje do ložnice. Tyto prostory nejsou nijak oddělené a všechny prostory jsou navzájem propojené. Největším problémem je, že přes současnou ložnici se prochází do dětského pokoje. Taková dispozice majitelům znepříjemňuje bydlení, nemají soukromí a jednotlivé obývací zóny se vzájemně ruší.

jak-se-stavi-sen-4-2

Takto to v bytě vypadalo před velkou proměnou. Zdroj: Prima TV

Součástí kuchyně je u vstupních dveří odkládací prostor na boty a bundy, který částečně chodbu nahrazuje. Současná kuchyně je spojena s přístavným barovým pultem. Kuchyně je na první pohled hodně stará. Materiály kuchyně jsou oprýskané a někde se už rozpadá. Dalším problémem kuchyně je, že tu chybí prostor pro stolování. V místnosti je sice velké okno, ale tím, že je na druhé straně podobný bytový dům, je tato část bytu poměrně tmavá.

Obývací pokoj = zmatek stylů

Současný obývací pokoj je „spatlaný” ze všeho možného. TV stěnu nahrazují atypické přizděné police, na kterých stojí plochá televize s dalšími doplňky. Pod nimi je starý korpus skříňky, ve kterém je umístěné audio/video a všude je vidět zacuchaná kabeláž.

jak-se-stavi-sen-4-3

Takto vypadá část výsledné proměny - sedačka zůstala tachovaná, protože byla nová. Zdroj: Prima TV

Sedací souprava je nová a v obývacím pokoji je nyní jediným výrazným prvkem. Velká stěna vedle oken je dekorována barevnými pruhy, které asi majitelé ladili k podlaze, jež je opět v barevné skladbě kobercových čtverců. Toto řešení vytváří spíš splácaný dojem než nějaký zajímavý záměr. Na oknech jsou obyčejné klasické rolety v šedivé barvě. Z obývacího pokoje se jde klenbovým vstupem bez dveří do současné ložnice.

Ložnice – co dům dal

Ložnice je opět složena z různých kusů nábytku, které se nedoplňují materiálově i barevně. Vedle staré dřevěné postele jsou dva plechové konferenční stolky.  Za postelí je zavěšená látka s abstraktním vzorem, která funguje spíše jako zákryt než jako dekorační prvek. Za látkou je schovaný nevzhledně zadělaný otvor, šlo původně o vchod do ložnice. Vedle postele je nika, která není nijak využita. Současně se ve spodní části niky nachází jeden z nočních plechových stolků.

Šatní skříň je vedle vstupních dveří do dětského pokoje. Chybějí jí ale dveře, a tak je vidět na všechno rozházené oblečení. Přestože je prostor celkově propojený, je v ložnici jiná barva koberce. Podlaha je dokonce v jiné výškové úrovni. Dveře do dětského pokoje mají bílou barvu. Je však oprýskaná a kování dveří se rozpadá. Současné dveře ponecháme, ale projdou repasí.

jak-se-stavi-sen-4-4

Takto vypadá nová kuchyň, kterou designéři propojili s obývací částí. Zdroj: Prima TV

Kuchyně, obývací pokoj i ložnice mají nově udělané sádrokartonové stropy, které nejsou dokončeny. Plocha není přestěrkovaná a přemalovaná. Pohled na strop ukazuje, že není dodělaný a nevypadá vůbec hezky. Tady prostě pomůže jen velká rošáda!

Tématem dílu budou způsoby vyrovnávání podlah a řešit se bude i to, jak si sestavit novou kuchyň a propojit ji s ostatním prostorem. A na návštěvu se vydáme k moderátorce Evě Decastelo.

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 24. března od 18.00 hod na Prima family!

Související články