Jste zde

Jak se staví sen: Jak bude vypadat dětský pokojík pro farářskou rodinu?

Zdroj: Prima TV

Vytvořit dětský pokojík pro patnáctiměsíčního chlapce. S přihlédnutím k tomu, že do budoucna bude mít sourozence. A navíc přestavbou koupelny? Že je to nemožné? Není! Sledujte další díl pořadu Jak se staví sen!

3. 4. 2013

Richard Ferčík je duchovním Církve československé husitské a jeho žena Irena vede nadaci, která pomáhá obětem „obchodu s lidmi“. Mají malého synka Prokopa Maxmiliána a plánují další děti. Jenže prostor se těžko hledá, a proto rádi obětují přebytečnou koupelnu, která se spojí s nevyužitou místnůstkou. Pokojíček by měl do budoucna sloužit i pro případné sourozence malého Prokopa.

Pozor na zkosené stropy!

Byt je poměrně rozlehlý s jediným nedostatkem – nejlepší prostor zabírá chodba – jedině zde se nemusíte bát, že narazíte hlavou do nebezpečně se svažujících krovů, jež jsou ve všech ostatních místnostech. Přání majitelů je zvětšit Prokůpkovi dětský pokoj, a to na úkor koupelny, která s ním sousedí. Jako spořádaná rodina se nehodlají vzdát pravidelné hygieny, vystačí si však s druhou koupelnou, která se nachází vedle ložnice.

jak-se-stavi-sen-6-2

Takto vypadal dětský pokojík před rekonstrukcí. Zdroj: Prima TV

Prokůpek se během svého roku a půl života zabydlel spíše v obývacím pokoji než v rodiči přidělené komůrce. Tomu odpovídá i současná skladba a rozložení nábytku. Dětskému pokoji vévodí sušák na prádlo, modré zdi splývají s modrým vinylem na podlaze a dojem uzavírá zašlá sláva přebalovacího pultu.

Místo koupelny pokojík!

Dosavadní prostor je doslova nešťastný. Jedná se totiž o malý krcálek, který je limitovaný příliš šikmým podkrovím, tudíž jedinou možností bude vhodně řešit rozmístění budoucího nábytku a maximálně využít prostor dosavadní koupelny. Bouracích prací bude požehnaně!

jak-se-stavi-sen-6-4

Spousta barev a spousta místa, tak vypadá nový dětský pokojík. Zdroj: Prima TV

Jelikož bude místnost obývat patnáctiměsíční chlapec, musíme maximálně akcentovat bezpečnost prostředí. To se bude odrážet už při navrhování nábytku, ale také při výběru materiálu, který musí být udržovatelný a dostatečně adekvátní pro dětskou hru. Jelikož chtějí mít majitelé do budoucna více dětí, chceme proměnu koncipovat i pro další případné sourozence a předběhnout tak čas. Jdeme vytvářet nadčasový pokoj pro jedno až více dětí!

Podíváme se na osvětlení i na byt Sáry Saudkové!

Tématem dalšího dílu budou trendy v osvětlení. A mrkneme se i na dekorativní a praktické žaluzie. Pokusíme se také popsat jak navrhnout vlastní tapetu, potisk na sklo, nebo nábytek… A k televizorům usedněte i pokud vás zajímá, jak bydlí fotografka Sára Saudková.

jak-se-stavi-sen-6-5

Do nového pokoje se případně vejde i další sourozenec. Zdroj: Prima TV

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 7. dubna od 18.00 na Prima family!

Související články