Jste zde

Jak se dostat na vrchol? Když se odstěhujete do hor!

Zdroj: Viahouse.com

Čím obvykle cestujete do zaměstnání? Autem? Hromadnou dopravou? Nebylo by to lepší na lyžích či na snowboardu? Pochopitelně máme na mysli v zimě, teď by to bylo značně obtížné. Zajímavá představa, která na našich fotkách získává jasné obrysy.

5. 6. 2013


Bydlení v horských oblastech bylo vždy velmi obtížné a horalé se po staletí pyšnili pověstí drsných pracovitých lidí. V dobách bez techniky usnadňující každodenní život jimi opravdu být museli. Dnes ovšem většina z nás nejezdí do hor tvrdě dřít, ale relaxovat a bavit se.

Kdo má dostatek prostředků a chuti trávit volný čas právě v horských oblastech, ten kupuje letní sídla v horských střediscích, někdo se dokonce stěhuje do hor natrvalo. Obchod s nemovitostmi byl před začátkem hospodářské krize velmi čilý. Poté začal stagnovat, pročež se ceny snížily až na polovinu, což trh s horskými nemovitostmi opět nastartovalo.

Přečtěte si další z nejnovějších článků:

Bydleni-v-horach2

Z takového domu se i obávaný vichr z hor sleduje lépe. Zdroj: Viahouse.com

Jak si užít bydlení v horách? Se saunou a s vířivkou

Zájem není jen o nejvíce žádané bydlení v Krkonoších, kupující mají rádi také Jeseníky nebo Šumavu. Nutno však podotknout, že prodávané domy lehce zaostávají za sídly, s nimiž se obchoduje v západní Evropě, například v Alpách. Vířivky, sauny a domácí posilovny tam bývají začleněny do interiérů mnohem častěji než u nás. I v České republice už však ke standardu patří blízkost golfového hřiště.

Bydlení v horách je velmi žádané možná i kvůli omezeným kapacitám zastavěných pozemků ve vyšších polohách. Hory nezřídka pokrývají národní parky a chráněná území, na nichž se stavba musí řídit přísnými pravidly, nebo je zcela zakázána.

Především však do hor láká úžasné prostředí, tak se podívejte na pár fotek ze světa, kde se tamní obyvatelé mohou ve svých horských sídlech kochat jedinečným výhledem do údolí.

Nejen v horách hrozí lecjaké nebezpečí, proti kterému se vyplatí dobře pojistit:

Fotografická inspirace pro bydlení v horách

Bydleni-v-horach3

Z tohoto švýcarského domečku se opravdu dá vyjet do práce na lyžích. Zdroj: Viahouse.com

Bydleni-v-horach4

Italské hospodářství momentálně neprochází růžovým obdobím, takže doufáme, že to obyvatelé tohoto domu nesou statečně. Kdyby je totiž přepadly černé myšlenky, nemuselo by to dopadnout dobře. Zdroj: Viahouse.com

Bydleni-v-horach5

Na těchto oknech v americkém Aspenu mráz určitě maluje úchvatné kresby. Zdroj: Viahouse.com

Bydleni-v-horach6

Opět Amerika, tentokrát stát Connecticut. Zdroj: Viahouse.com

Bydleni-v-horach7

A Spojené státy do třetice. Tento výhled mají v kalifornském Los Angeles. Zdroj: Viahouse.com

Bydleni-v-horach8

Dobře splynout s okolím není v těžkém terénu jednoduché. Tady se to podařilo. Zdroj: Viahouse.com

bydleni-v-horach9

Kolem dokola jen hory. Zdroj: Viahouse.com

bydleni-v-horach10

Tady vzali sousloví "bydlení v horách" doslova a vybudovali si dům v masivu. Zdroj: Viahouse.com

Moci si zalyžovat kolem domu a den co den se těšit z úchvatného výhledu, není to sen? Jaké sny o bydlení máte vy? Napište nám to na facebookový profil.