Jste zde

Jak se dělá domov? Ohromnou roli hrají bytové doplňky a správná teplota!

Zdroj: sedaci-pytle.cz

Máte krásně vybavený byt, ale necítíte se v něm dobře? Možná je to tím, že v něm chybí pár bytových doplňků, nebo je v něm nižší teplota. I takové detaily totiž hrají podstatnou roli! Jak tedy byt vybavit? Poradíme!

31. 12. 2013

Nejprve si promyslete, jaké místnosti budete chtít zařizovat a jaké základní kusy nábytku by v místnosti měly stát. Nábytek je tedy vždy prvořadý, teprve poté řešte interiérové doplňky.

U doplňků to nepřehánějte s barvami!

U všech bytových doplňků se snažte zvolit správné kombinace jedné nebo dvou základních barev. Interiér by neměl být barevně příliš překombinovaný, nýbrž by spolu měly zvolené barvy ladit.

Bytové doplňky považujeme právem za nejdůležitější součást vašich domácností. Proč tomu tak je? Protože tím, že si nakoupíte kusové koberce, sedací pytle, polštáře, deky, obrázky, rámečky na fotky, dekorativní mísy, vázy, živé či sušené květiny, svíčky... přeměníte velmi jednoduše a efektně ráz vašeho nezabydleného interiéru na skutečný domov.

Ve vašem domově vám bude dobře jen tehdy, když se vám bude líbit, bude pro vás maximálně pohodlný na užívání a bude vám v něm příjemně, i co se teploty vzduchu týká.

I správná teplota hraje důležitou roli!

V létě je důležité, aby byly obytné prostory klimatizované, v zimě naopak vyhřívané. Ideální variantou pro letní měsíce je kvalitní klimatizace, v zimě pak podlahové topení nebo teplovzdušné rozvody, jimiž je rozváděn teplý vzduch od zdroje, například krbu, kamen nebo kotle, do všech místností.

Zahřejte se! Zima plná pohodlí: Letos letí sedací vaky a biokrby!

A ještě jedna malá rada na závěr. Každý by si měl v domě najít nějaký koutek, který bude patřit jenom jemu. Pro někoho to bude kutilská dílna, pro jiného posilovna, pro někoho místnost, kde si bude moci procvičovat svou hru na klávesový nástroj (pianino, klavír nebo různé značky syntetyzátorů) nebo třeba šít na šicím stroji. Takové malé království, kam smíte jenom vy a kde si vychutnáváte váš největší koníček, byste ve svém bydlení určitě měli mí

Přidejte se k nám na Facebooku!

Související články