Jste zde

Jak připravit nemovitost k prodeji: Provoňte ji a schovejte oblečení

home staging přehoz Zdroj: Bigstockphoto
Nepodceňujte přípravu bytu k prodeji! Dobrý první dojem a kvalitní snímky jsou totiž při prodeji zásadní. Špinavé prádlo, neumyté nádobí nebo cigaretový odér, kterým je cítit celý interiér, vám kupce rozhodně nepřilákají!

7. 7. 2021

Prodej bytu je velká událost, která sebou přináší spoustu starostí. Kromě toho, že si musíte zajistit inzerci, stanovit cenu a obstarat i všechny potřebné dokumenty v případě, že se rozhodnete prodat byt tzv. na vlastní pěst, je také nutné nemovitost fyzicky připravit

bigstock-modern-interior-design-of-livi-358681274_1.jpg

profesionální nafocení
Zdroj: 
Bigstockphoto
Nafotit byt k prodeji od profesionála se vyplatí. Krásné a kvalitní snímky se širokým záběrem přilákají více potenciálních kupců. 

Perfektní přípravou bytu můžete urychlit prodej a navýšit cenu nemovitosti až o 10 %!

Před prodejem bytu se určitě nepouštějte do nákladné rekonstrukce. Ve většině případů se nevyplatí, zabere spoustu času a stojí mnoho starostí. Drobné úpravy však mohou mít velký přínos! Byt, který nabízíte k prodeji, by měl působit vzdušně, čistě a světle

Úklid je základ!

Důkladný úklid je nesmírně důležitý. Udržovaný a čistý byt přiláká více zájemců a udělá mnohem lepší dojem než byt, který je zanedbaný a špinavý.

Před prohlídkou proto doporučujeme vyluxovat i vytřít, umýt a uklidit nádobí, setřít prach, schovat bundy z věšáků i boty do botníku, vyleštit všechna zrcadla, důkladně umýt veškerou sanitu, vyprat zažloutlé záclony i zaprášené závěsy a schovat všechno špinavé oblečení do koše na prádlo.

bigstock-water-tap-and-drops-of-water-390105121_1.jpg

kapající kohoutek
Zdroj: 
Bigstockphoto
V bytě zkontrolujte funkčnost všech zařízení. Doplňte chybějící žárovky, opravte protékající záchod i kapající kohoutek.

Z bytu dále vyhoďte všechno harampádí a odneste i přebytečný nábytek, aby byt působil prostornějším dojmem. V neposlední řadě pak nezapomeňte vytřít a uklidit i balkon, který je součástí bytu. 

Pusťte do bytu čerstvý vzduch

Každý byt má svou charakteristickou vůni, která se podílí na utváření prvního dojmu. Nevábně načichlý byt od cigaretového kouře nebo od zvířecích mazlíčků odradí kdekoho. Byt proto dostatečně vyvětrejte a provoňte ho vonnými svíčkami, vůněmi do zásuvky nebo třeba právě uvařenou kávou. Pamatujte ale, že méně je někdy více. 

Navoďte dojem útulnosti

Vytvořte příjemnou atmosféru a dojem, že o byt bylo a stále je pečováno. Na stůl položte misku s čerstvým ovocem, do vázy naaranžujte živé květy, do koupelny položte čisté složené ručníky i voňavé mýdlo a přes postel přehoďte přehoz. 

bigstock-professional-interior-construc-363311824_1.jpg

malování na bílo
Zdroj: 
Bigstockphoto
V bytě, který je opuštěný, zasádrujte díry po skobách a vymalujte bílou, běžovou nebo jinou světlou barvou. 

Pusťte do bytu světlo

Velmi důležité také je, aby se byt ukázal v nejlepším světle, a to doslova. Nedostatečné osvětlení udělá z bytu temnou kobku, která bude působit stísněně. V bytě proto roztáhněte žaluzie i závěsy a v temných částech bytu rozsviťte.

V neobydleném bytě se vyplatí vymalovat světlými barvami, které místnost rozsvítí, opticky zvětší a byt nebude působit tolik stísněně.  

Tip: Nemáte dostatek času, abyste připravili byt na prodej? Obraťte se na profesionály a využijte novou službu zvanou Home Staging

Zdroje:

  • https://www.living.cz/5-tipu-jak-dobre-prodat-byt/
  • https://radcenafinance.cz/finance/jak-pripravit-byt-na-prodej-klicova-je-atmosfera-a-kvalitni-fotografie/
  • https://www.bydleme.cz/pripravit-byt-k-prodeji-pronajmu-podivejte-se-triky-zkusenych-obchodniku/
  • https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-pripravit-byt-k-prodeji.html
  • https://www.remaxdelux.cz/pavel-vlcek/clanky/prvni-dojem-z-nemovitosti-je-zasadni-21-1-2021
  • https://www.lukasbursa.cz/l/jak-prodat-byt-rychleji-a-za-vyssi-cenu/

Související články