Jste zde

Jak na dokonalou zahradní party: Zvěte včas, zdobte a oslňte famózními dobrotami

zahradní večírek Zdroj: Bigstockphoto
Milujete zahradní party, kde se společnost dobře baví a jídlo i pití jsou famózní? Pokud chcete jednu takovou nezapomenutelnou sami připravit, máme pro vás tipy, na co při tom rozhodně nezapomenout.

12. 6. 2021

Než se ale pustíte do jakýchkoli příprav, rozhodně dejte společnosti dostatečně předem vědět, zvlášť pokud máte zaneprázdněné rodinné příslušníky nebo přátele. Hodí se sešlost avizovat aspoň pár dní předem, chcete-li mít jistotu, tak třeba týden. Co takhle překvapit klasickými pozvánkami? Pak můžete celou tu krásu začít chystat.

Zajistěte pohodlné sezení

Nějaký ten zahradní nábytek jistě máte, pokud ale zvete mnohem víc lidí, než kolik máte míst k sezení, připravte aspoň piknikové deky nebo si vybavení půjčte. Chcete-li akci pojmout velkolepě, můžete si půjčit i party stan pro případ, že by se rozpršelo, ale návštěva by chtěla zůstat venku na čerstvém vzduchu.

Zajistit pohodlné sezení, to znamená komfort se vším všudy. Včetně uklizené zahrady. Nikdo nechce sedět mezi dětskými a psími hračkami, případně pracovním nepořádkem. 

bigstock-young-people-having-fun-eating-415527583.jpg

zahradní party
Zdroj: 
Bigstockphoto
Připravte nejen občerstvení, ale i zábavu. Minimálně do doby, než se další aktivity rozproudí samy od sebe.

Vyberte hudbu a připravte zábavu

Hudba patří k hlavním pilířům zábavy! Zavzpomínejte, kdo má co rád, sestavte playlist, nebo vyberte některý z mnoha neutrálních mixů na internetu. Vyhněte se hudbě, kterou obvykle nesnesou všichni – sem patří třeba dechovka, rock, metal nebo drum and bass. Jinak by se mohla polovina osazenstva rozloučit, protože by to začalo vypadat jako na „fesťáku“.

S návštěvou si budete nejspíš hlavně povídat o všem možném, nikdy ale neuděláte chybu, když budete mít v zásobě pár tipů na zábavu. Zběsilé a zábavné hry, ale třeba i válení sudů ze stráně (pokud na to návštěva přistoupí) můžou z vašeho mejdanu učinit nezapomenutelný zážitek. Máte venkovní vířivku? Pak není o čem přemýšlet! 

Den předem připravte jídlo

Ne že byste museli házet maso na gril 24 hodin před tím, než návštěva dorazí, cokoli chcete grilovat, byste si ale měli připravit a třeba naložit do marinády

Překvapte předkrmem, rozmanitým zobáním, které bude celou dobu na stole, upečte něco sladkého, co si návštěva dá před samotnou party ke kávě nebo po hlavním chodu jako dezert. Chcete se stát králem nebo královnou zahradní party? Pak na konec dejte na gril i ovoce

bigstock-grilling-at-summer-weekend-6840777.jpg

sklenice vína
Zdroj: 
Bigstockphoto
Kromě alkoholu připravte i dostatek vody - aby druhý den účastníky nebolela hlava.

Nezapomeňte na jednohubky, které jsou na drobné pohoštění skvělé. Klidně můžete nabídnout i ty s česnekovou pomazánkou, neomezujte se ale jen na ni. Nezbytná je zelenina, kterou všichni rádi přikousneme, čerstvé ovoce a taky pečivo. 

A samozřejmě stále kontrolujte, jestli mají všichni všechno…

Osvětlení a dekorace nesmí chybět

Teď už je pěkně dlouho vidět, nicméně tma opravdu přijde, pokud nezačínáte party v osm ráno a nekončíte ji ve čtyři odpoledne. Byla by velká chyba řešit osvětlení, až když tma přijde. A že byste ho řešit museli! Vy chcete na návštěvu vidět a ona určitě na vás. Sáhněte po vkusných dekoračních světlech a budete mít vystaráno.

K dokonalosti zbývá dekorace. Pojměte svou garden party v konkrétním stylu a uvidíte, že se o ní bude mluvit ještě měsíce. Co takhle zkusit party po mexicku, havajsku nebo ji ladit do dvou barev? Jakmile připravíte pastvu pro oko, nikdo na ten den dlouho nezapomene.  

Použité zdroje: