Jste zde

Inovativní řada komínů CIKO® TEC poslouží několika generacím

ciko komín 3 Zdroj: ciko-kominy.cz
Nová řada komínových systémů CIKO® TEC reaguje na změny v oblasti energeticky úsporných a pasivních domů. S rostoucími nároky na komínové systémy v těchto stavbách přichází CIKO® s řešením, které minimalizuje tepelné ztráty.

4. 9. 2023

Efektivní výměna vzduchu v úsporných domech

Komíny hrají klíčovou roli v úsporných domech, kde je řešena výměna vzduchu jako celek. Zabraňují ztrátě tepla a umožňují dosažení vhodné teploty v místnostech bez zbytečného plýtvání energiemi. Díky chytře řešeným komínům se využívá externí přívod spalovacího vzduchu, který přivádí vzduch k spotřebiči pomocí komínu.

To umožňuje vytvoření odděleného okruhu vzduchu, který nemá vliv na teplo v místnosti. Je tak zajištěno efektivní spalování a ohřev místnosti krbem.

Univerzální systémy podporují váš vývoj

Možná jste si před lety vybrali kotel, který vám už nevyhovuje, ale jelikož je součástí celého vytápěcího systému vašeho domu, nemůžete ho jednoduše vyměnit. To se vám s CIKO® TEC nestane.

Jedním z hlavních benefitů tohoto systému je jeho univerzální využití. Díky tomu je snadné provádět změny typu kotle, druhu paliva nebo způsobu vytápění. Jeho snadná montáž a dobře dostupná cena navíc dělají z CIKO® TEC opravdu atraktivní volbu.

Inovativní komínové vložky s delší životností

Nová řada komínových systémů CIKO® TEC využívá inovativní technologii izostatických vložek se zvýšenou odolností. Tyto komínové vložky jsou vhodné pro všechny druhy paliv a typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin.

Díky špičkovým materiálům a unikátnímu izolovanému řešení vložek mají komíny CIKO® TEC dlouhou životnost a odolnost proti nárazovému zatížení. Konstrukce těchto komínových systémů je v souladu se současnými trendy v oboru vytápěcí techniky.

Snadná montáž jako výhoda nerezových komínů

Dáváte přednost nerezovým komínům? Mají své nesporné výhody, které oceníte především v případě, kdy je pro vás prioritou bezproblémová montáž k různým konstrukcím, a to i k fasádě. Oproti zděným nepotřebují totiž nerezové komíny nosný základ. Jsou navíc flexibilní při tepelném namáhání, což minimalizuje riziko popraskání komínového tělesa v důsledku dilatace. 

Výběr kvalitního dodavatele předurčuje úspěch kolaudace 

Kvalitní komínové systémy od zavedených dodavatelů zaručují spolehlivost každé části a příslušenství a jsou doprovázeny kompletní dokumentací pro kolaudaci a revizi. Certifikace jednotlivých součástí komínu totiž může představovat složitý proces. Kompletní dokumentace od výrobce je přitom nezbytná pro zajištění záruky a úspěšnou kolaudaci stavby.

Při výběru dodavatele komínového systému je tedy důležité brát v úvahu jeho schopnost poskytnout veškeré potřebné dokumenty, stejně jako nabídku komplexních servisních služeb.

Komínový systém CIKO® TEC vám ušetří náklady a starosti při revizních posouzeních a kolaudaci. Dodavatel poskytuje kvalitní servis, a tak vám komínový systém bude sloužit po několik generací. S jeho inovativními funkcemi a špičkovým materiálem je vhodnou volbou pro úsporné domy i moderní stavby.