Jste zde

Industriální styl bydlení nepatří jen do loftových bytů. Zařiďte si byt v tomto neotřelém stylu i vy

industriální styl bydlení PR Zdroj: Shutterstock
Když se řekne loft, pravděpodobně si ihned představíte ohromný a vzdušný interiér, jenž je vybaven typickým industriálním nábytkem.

24. 3. 2023

Ovšem industriální styl bydlení rozhodně nepatří pouze do loftových bytů, směle si v tomto stylu můžete vybavit i svůj domov, ať už bydlíte v bytě či rodinném domě. Jak na to? Stačí, když dodržíte několik pravidel.

Industriální nábytek

Základem industriálního stylu bydlení je již zmíněný industriální nábytek. Jak jej spolehlivě poznáte na první pohled? Kombinuje tradiční dřevěné prvky s kovem, sklem a dalšími moderními materiály, přičemž dřevo je masivní a opracováno tak, aby byla zvýrazněna jeho přirozená struktura. Některé kovové prvky, které jsou součástí konstrukce, mohou být dokonce upraveny tak, aby imitovaly rez.

Kuchyně v industriálním stylu

Dominantou industriálních kuchyní jsou luxusní jídelní stoly, které musí být k nepřehlédnutí, protože se skládají z masivního kusu dřeva na kovové konstrukci a bývají doplněny stejně nepřehlédnutelnými židlemi v nekonvenčních barvách. Řeč je o sytě žluté, červené, modré i zelené.

Barevné koberce a výrazné barvy všude, kam se podíváš

Právě barvy jsou totiž další nezbytnou součástí industriálně zařízených bytů. Při vstupu vás ihned přivítá pestrobarevný koberec, v obývacím pokoji má své čestné místo obrovský barevný gauč a výrazné dekorativní polštáře. Čím výraznější barevná paleta je při zařizování industriálního bydlení použita, tím lépe. Aby ovšem váš domov nesvítili všemi barvami, úplně postačí, když si zvolíte dvě hlavní, kterých se budete držet.

Tovární kořeny a nevšední osvětlení a netradiční kusy nábytku

V industriálním bytě můžete narazit také na typické tovární osvětlení, podlahové reflektory, lucerny, kartotéky a třeba i odhalené nosníky či přiznanou elektroinstalaci. Industriální byty vždy byly typické po umělce a kreativní jedince, kteří dávali prostřednictvím vybavením svého bytu najevo svou osobnost. Zpravidla funguje industriální umělecký byt také jako studio a zároveň galerie. To samozřejmě není pravidlem a váš byt nemusí sloužit jako výstavní prostor. Ovšem pár typicky továrních prvků a několik netradičních kusů nábytku si rozhodně pořiďte.

Široký výběr industriálního nábytku Estila najdete na stránkách estila-nabytek.cz.

Chcete-li si přebudovat svůj byt do industriálního stylu, bez masivních kusů nábytku s kovovými a skleněnými prvky se neobejdete. Zároveň si zvolte dvě výrazné barvy, které budou ústředními barvami vašeho domova. Tyto barvy se budou vyskytovat na stěnách, na nábytku i na dekoracích. Nechte vyniknout svou hravou stránku a k uschování některých svých věcí si pořiďte netradiční kusy nábytku, kupříkladu kartotéku. Industriální styl bydlení je totiž zejména hravý, pestrý a zcela nekonvenční.