Jste zde

Glamour styl bydlení: Aneb všechno musí zářit!

glamour styl bydlení Zdroj: Bigstockphoto
Bydlete jako hollywoodská hvězda a zařiďte si dům nebo byt ve stylu glamour. Obklopte se leskem, oslnivým třpytem křišťálových lustrů a luxusními materiály.

23. 10. 2021

Glamour je netradiční styl bydlení, který budí spoustu emocí a rozhodně není pro každého. 

Vašemu domovu dodá šmrnc, vyvolá ve vás pocit bohatství a luxusu, ale také snadno sklouzne ke kýči. Nechte se inspirovat a poznejte s námi elegantní styl bydlení, který vás oslní svým leskem a velkolepostí. 

bigstock-beautiful-living-room-interior-394545104.jpg

glamour krb
Zdroj: 
Bigstockphoto
Krb s bohatě zdobenou římsou může být skvělým odrazovým můstkem k tomu, abyste si zařídili byt ve stylu glamour. 

Nebojte se přepychu

Glamour styl je velmi odvážný a spíše se hodí do velkých místností, ve kterých vynikne v celé své kráse. Rafinovaně kombinuje staré i nové prvky a svým pojetím připomíná bydlení hollywoodských hvězd nebo zámecké komnaty.

Fandí výstředním a luxusním prvkům, kvalitě před kvantitou a originalitě. V jednoduchém interiéru nechává vyniknout designovým solitérům. Je však důležité to s nimi nepřehánět! Hranice mezi noblesností a přeplácaným kýčem je totiž velmi tenká. 

bigstock-charming-gray-living-room-374319196.jpg

glamour styl bydlení
Zdroj: 
Bigstockphoto
Při zařizování interiéru ve stylu glamour vsaďte maximálně na dva výstřední prvky, které upoutají pozornost. 

Jednoduchý podklad dovolí výraznější dekorace

Glamour styl může mít mnoho podob. Interiér můžete vymalovat jemnými pastelovými barvami, ale obávat se nemusíte ani černé, sytě červené, lahvově zelené, tmavě fialové nebo jiných tmavých barev. V těchto barvách však vymalujte pouze jednu stěnu nebo jen část místnosti. 

A totéž platí i v případě, když se rozhodnete interiér zkrášlit moderní tapetou s motivem květů nebo geometrických tvarů. Hlavní je totiž vždy nechat vyniknout výstřednost dominantních prvků

bigstock-close-up-of-hand-touching-soft-394271582.jpg

vysoký koberec
Zdroj: 
Bigstockphoto
Nádech luxusu dodá interiéru mramorová podlaha, lesklá dlažba, koberec s vysokým  vlasem i podlaha s leskem. 

Dekorativní nábytek je sázka na jistotu

Při zařizování interiéru ve stylu glamour si můžete dovolit výrazný a originální nábytek. Stále však pamatujte na to, že stačí jeden, maximálně dva výrazné kusy, které upoutají vaši pozornost. 

Nejtypičtější kombinací je kombinace nábytku s dotekem starých časů s nábytkem v moderním provedení. Vedle nesáhnete s historickým nábytkem z období baroka a rokoka, s robustní prošívanou pohovkou, se sametovou taburetkou ani s postelí s výrazným čalouněným čelem. Ozdobné prvky v kovovém provedení jsou pak už jen třešničkou na dortu. 

Vše se musí třpytit 

Dekorace a bytové doplňky zvolte zářivé a jedinečné. Nádech elegance dodají vašemu domovu křišťálové vázy s čerstvými květinami, ozdobné lampy, flakonky s voňavkou, kovové svícny i nejrůznější šperkovnice a věšáčky na šperky ve zlatém nebo stříbrném provedení. Nejvýraznějším a nejtypičtějším prvkem glamour stylu je však velké zrcadlo v lesklém ozdobném rámu nebo výrazný křišťálový lustr. 

Textilie volte hebké na dotek, luxusní na pohled a ideálně s kovovými odlesky. 

Pohovku ozdobte sametovými polštářky nebo polštářky z brokátu, na okna pověste dlouhé saténové závěsy a svažte je střapcem, k posteli položte kožešiny, ložní prádlo povlékněte do damašku a jídelní stůl oživte hedvábným ubrusem. 

Zdroje:

  • https://www.biano.cz/magazin/jak-na-styl-glamour
  • https://www.westwing.cz/inspiration/interierove-napady/styly-bydleni/styl-glamour-bydleni/
  • https://www.veselebydleni.cz/magazin/bydleni-ve-stylu-glamour-luxus-pro-kazdeho
  • https://www.tipio.cz/glamour/
  • https://www.prozeny.cz/clanek/noblesa-elegance-zenskost-jak-zaridit-byt-ve-stylu-glamour-10762
  • https://www.jitona.cz/cz/blog-milujeme-nabytek/inspirace/glamour-elegantni-sexy-luxusni-bydleni/