Jste zde

Jak si vyrobit stojan na šperky: Poslouží pěkná větev i struhadlo

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Už žádné zamotané řetízky nebo zdlouhavé hledání druhé náušnice do páru! Mějte ve svých špercích přehled a vyrobte si s námi originální organizér, který vás nebude téměř nic stát!

9. 6. 2020

Nebaví vás už rozplétat řetízky a korále? Ztrácíte přehled ve svých prstýncích a hledání druhé náušnice do páru končí mnohdy nezdarem? Pak právě pro vás máme řešení! Nechte se inspirovat a vyrobte si s námi jednoduchý, ale za to velmi praktický stojan na šperky. Vyrobit se dá z toho, co máte doma. Chce to jen trochu zručnosti a špetku fantazie.

Stylový a zároveň praktický designový doplněk

Vyrazte na procházku a vytvořte si stojánek v podobě stromu, který umožňuje zavěsit velké množství řetízků, korálů a jiných módních doplňků. Jako základ vám postačí pouze správně tvarovaná a členitá větev. Samotné dekorování pak záleží už je na vás.  Můžete ji nastříkat zlatou, stříbrnou nebo bílou barvou, ozdobit korálky nebo květy z papíru. Takto ozdobenou větev pak můžete zavěsit na stěnu nebo pomocí sádry upevnit v květináči.

Jednoduchý a přitom praktický organizér na šperky si můžete vyrobit i ze starého a nepotřebného struhadla. Pomocí barvy ve spreji mu vtiskněte moderní vzhled a máte hotovo. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Trochu více zručnosti vyžaduje druhá varianta stojanu ve tvaru stromu. K jeho výrobě budete potřebovat plochý kámen, který poslouží jako základna, a floristický drát. Dostatečně pevný, aby udržel váhu šperků, a ohebný, aby se vám s ním dobře pracovalo. Každý drátek omotejte nejprve kolem kamene a poté jej vyveďte směrem vzhůru. Hustotu stromku a jeho členitost ovlivníte množstvím drátků, respektive větviček. Jednotlivé drátky omotejte i kolem sebe, abyste si vytvořili pevný kmen.

Tip: Pro zaplnění stojánku si vyberte originální šperky z drahých kamenů a minerálů, kterých není nikdy dost!

Zrecyklujte starý rám z obrazu a dřevěné ramínko

Našli jste doma starý rám z obrazu nebo zrcadla? Nevyhazujte ho a vtiskněte mu nový vzhled a funkci! Celou zadní stranu rámu potáhněte perlinkou, bambusovou rohoží, záclonou nebo jiným kusem látky a pevně ji upevněte pomocí kvalitního lepidla nebo drobných hřebíčků. Je důležité, aby látka byla dostatečně napnutá! Nejprve si přichyťte všechny rohy a poté okraje. Tímto je základ pro váš organizér na šperky hotový. Závěrečné doladění už je jen na vás a vaší kreativitě.

K zavěšení vašich doplňků můžete využít i kuchyňský organizér. Avšak namísto naběraček a jiného kuchyňského náčiní zavěste vaše šperky. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Zadní stranu rámu nemusíte překrýt celou. Na pravou i levou stranu rámu zatlučte ve stejné výšce drobné hřebíčky. Mezi ně pak natáhněte dekorační drátek nebo krajkový pásek látky. Drátek, který bude natažený a pevně uchycený, poslouží jako úchyt pro vaše řetízky, náramky, korále a jiné módní doplňky.

Zbavovat se nemusíte ani starého dřevěného ramínka. S pomocí pár háčků, které seženete v každém hobbymarketu, si můžete vytvořit jedinečný závěsný systém na vaše šperky. Stejnou službu vám udělá i rovná větev nebo obyčejné prkénko. A namísto háčků můžete k zavěšení použít korkové zátky či knoflíky, které přilepíte za pomoci tavné pistole. Skvělým designovým doplňkem a praktickým organizérem se mohou stát i obyčejné zahradní hrábě.

K výrobě organizéru na šperky můžete využít i pevný šanon či pákový pořadač. Pravou i levou stranu šanonu opatřete úchytkami, které si můžete vyrobit například z pevné stužky. Vnitřní dva kovové kroužky můžete využít k uspořádání vašich prstýnků. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Přehled ve vašich cennostech vám mohou udělat i špendlíky a korková nástěnka. Tu si můžete zakoupit nebo vyrobit z korkových zátek, které nalepíte těsně vedle sebe na vámi zvolený podklad.