Jste zde

Gauč na zahradě: zavřete oči a zasněte o parném létě už dnes!

Zdroj: designwagen.com

Ležíte na pohovce, čtete noviny, nic vám nechybí. Možná kousek ovoce k zakousnutí, ale kdybyste vstali, je po idylce. Stačí ale zvednout ruku a utrhnout si jablko z větve nad vámi. Gauč totiž můžete mít i na zahradě.

21. 1. 2013

Uprostřed nečasu současných podmínek v Česku se pojďme na chvíli zasnít o nastávajícím létě. Vzít kožený otoman z obývacího pokoje a přestěhovat ho před dům ale rozhodně nedoporučujeme. Dlouho by tam nevydržel. Pro venkovní použití se hodí speciální zahradní gauče. V posledních sezonách si tento neobvyklý kus nábytku získává stále větší oblibu. Objevil se jako prvek luxusních zahrad, nicméně nyní se šíří i do obyčejnějších prostředí. Nemusí být součástí honosného vybavení, sloužit může třeba jen pro zvýšení pohodlí. Nejlépe vypadají ty z ratanového dřeva.

Přírodní materiály ovšem vyžadují speciální péči. Přes zimu nebo při deštivém počasí je musíme někde uskladnit, nejlépe v přístřešku s pořádnou podlahou. Jestliže nábytek stojí na hliněném podkladu, trpí. Gauči, který přečkává zimu v zahradním přístřešku, rozhodně prospěje zakrytí plachtou. Jednak se omezí případný vliv vody, navíc se tak ještě zvyšuje ochrana proti mrazu.

Zahradní nábytek: Má po sezoně a potřebuje vaši péči. Čím dřív, tím líp!

zahradni-gauc-2

V luxusní zahradě gauč prostě nesmí chybět. Zdroj: trendszine.com

Dřevo z umělé hmoty nehnije

Méně starostí přináší materiál zvaný umělý ratan. Jedná se o polyethylenové vlákno. Oproti přírodní variantě se lépe udržuje. Omývání je jednodušší, navíc mívá úpravu pro odpuzování prachu a špíny. Také lépe čelí povětrnostním vlivům.

Mnohé druhy zahradních gaučů také nabízí možnost koupit si základní variantu, kterou je možné si postupem času dovybavovat dalšími díly nebo prodlužovat délku.

Zvětšovat mimo gauče lze i dům: Rostoucí dům: Přifoukněte velikost svého domu, až to bude třeba. Jde to!

Pokud tedy nechceme hned investovat do toho nejdražšího kusu, lze si pořídit levnější a dle finančních možností ji později přestavovat. Nejen kvůli lepšímu vzhledu, ale především kvůli většímu pohodlí. O to jde hlavně. Na gauči se totiž na zahradě, mimo to, že úžasně vypadá, skvěle leží.

zahradni-gauc-3

I plast může na zahradě vypadat lépe než tradiční výlisek. Zdroj: artificialplantsandtrees.com

Dopřejte svému trpaslíkovi lepší výhled

Bílý, popřípadě zelený kulatý stůl se čtyřmi plastovými židlemi, to je klasické zátiší českých a moravských zahrad. V krajním případě výjev ještě pozoruje sádrový trpaslík s rýčem a červenou čepičkou. Mnoho zahrad se navzájem hodně podobá. Originální kousky, jako právě zahradní gauč, udělají z vaší zahrady něco zajímavějšího.

Ale nemusí jít zrovna o gauč. I klasický nábytek jako stůl a židle lze ozvláštnit volbou netradičního materiálu. Klasický výlisek z plastu je sice praktický a dobře omyvatelný, ovšem nevypadá příliš vábně. Souprava z ratanu či umělého ratanu lze pořídit i v českých prodejnách zahradních potřeb.

zahradni-gauc-4

Prší, sněží, silnice pokrývá námraza. Už aby bylo léto a my mohli ulehnout na zahradní gauč! Zdroj: made-in-china.com

Další tip na neobvyklý design nábytku: Posedlí Facebookem: Chorvatský designér navrhl speciální postel, v Česku můžete koupit „Zeď“

Ať už se připojujete na Facebook v posteli, na židli, nebo třeba na záchodě,všude se můžete stát našimi fanoušky.