Jste zde

Dětský pokojík: Bez čeho se neobejdete a na čem můžete ušetřit?

Zdroj: www.ondalek.cz
Možná potomka teprve čekáte a chystáte se zařizovat první dětský pokojík. A nebo už děti máte, ale chystáte se na větší proměnu jejich království. V obou případech se vám určitě hodit naše rady. Řekneme vám, na co si dát pozor.

22. 2. 2015

Ať už zařizujete dívčí, nebo chlapecký pokoj, pokojík pro předškoláka, nebo pro čerstvého prvňáčka, vždy si budete klást stejné otázky: Jak poznám, že je nábytek opravdu kvalitní? Opravdu je tohle všechno nezbytné? Je to bezpečné? Neublíží si tady během hraní?

Na část z nich máme odpovědi, které můžete brát jako prvotní universální rady, od kterých se můžete odpíchnout dál.

Přírodní dřevo je skvělý materiál do dětského pokojíku. Dejte ale pozor na kvalitu zpracování!Zdroj: www.ondalek.cz

Jak poznáte kvalitní nábytek?

Pro všechen dětský nábytek platí základní a jednotná charakteristika: musí být kvalitní, stabilní a bezpečný. Neřešte barvy, neřešte styl, na to přijde čas v "druhém výběrovém kole". V tom prvním byste měli mít na paměti jen a pouze bezpečnost, stabilitu a kvalitu.

Proto si dejte pozor na to:

  • Z čeho je nábytek vyroben. Zapomeňte na kov, sklo nebo plast. Jasnou volnou by pro vás měly být přírodní materiály. Jako ideální se ověřilo dřevo – je na omak příjemné a zútulní každou místnost.
  • Jak kvalitně je zpracovaný. Zpracování je totiž mnohdy ještě důležitější než samotný materiál. K čemu vám je postýlka z nejkvalitnějšího dřeva, když z nebezpečně trčí třísky. Proto vždy pečlivě zkontrolujte, zda někde nečouhají šrouby, zda je konstrukce dostatečně stabilní, a pozor dejte také na příliš ostré hrany či rohy.

Tip: Kvalitní vybavení pro dětské pokoje pořídíte na ondalek.cz!

Při výběru nábytku do dětského pokojíku přemýšlejte - opravdu všechno potřebujete?Zdroj: www.ondalek.cz

Jaký nábytek doopravdy potřebujete?

Děti si stejně nejraději hrají na zemi. To, jestli má jejich komoda růžové úchytky nebo fialové proužky je jim většinou jedno. Proto…

… buďte realističtí. Jak dlouho nábytek využijete? Nekupujte zbytečnosti a kusy nábytku, které za rok nebudete potřebovat, raději nechte v obchodě. Pořiďte takový nábytek, který najde uplatnění i po letech. Přebalovací pulty jsou velmi oblíbené a využití pro ně nacházejí většinou rodiny s více dětmi. Pokud vás ale nenapadá, kam byste ho v pokojíčku vměstnali nebo co s ním po pár letech provedete, rozhodně se bez něj obejdete.

… myslete prakticky. Co si za dva roky počnete se zářivě růžovým přebalovacím pultem? Při vybírání nábytku dejte přednost neutrálním odstínům – nábytek tak budete moci využít i v jiných místnostech. S barvičkami se můžete vyřádit na dekoracích či doplňcích.

Pokud vsadíte na tlumenější barvy, můžete pak část nábytku používat i dál, když je dítě starší.Zdroj: www.ondalek.cz

Opět varianta v dekoru přírodního dřeva, které působí hřejivě, útulně a domácky.Zdroj: www.ondalek.cz

Přebalovací pult je fajn pomocník, ale musíte na něj mít místo. Pokud je dětský pokojík malý, obejdete se i bez něj.Zdroj: www.ondalek.cz