Jste zde

Dětská postýlka pro bezpečí a klidný spánek našich nejmenších. Jaká je bezpečná?

dítě v dětské postýlce Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com
První měsíce života jsou pro nového člena rodiny velmi důležité. Adaptuje se a při správném spánku se také zdravě vyvíjí a vzkvétá. Jak vybrat postýlku, aby byla pro dítě oázou klidu? Co si pohlídat, aby byla dětská postýlka skutečně bezpečná?

15. 8. 2020

Dětská postýlka a bezpečí

Abyste si byli jisti, že dítě spí ve skutečně bezpečné postýlce, je potřeba, aby splňovala několik základních podmínek. Při jejím pořizování si pohlídejte, aby splňovala příslušné normy a atesty, a aby obsahovala i podrobný návod na její sestavení. Aby se i kvalitní dětská postýlka stala pro dítě bezpečným útočištěm, je potřeba, aby byla po zakoupení provedena správná montáž

Další nezbytnou výbavou postýlky je kvalitní matrace ze zdravotně nezávadných materiálů.

Postýlka usnadní péči o miminko

Kvalitní postýlka dokáže velmi pomoci při péči o miminko. Díky regulaci roštu do několika poloh si sami zvolíte, v jaké úrovni bude dítě spinkat. Když je miminko ještě malé, je vhodné rošt pro snadnější zvedání umístit výše, zatímco pohyblivé miminko se pokládá kvůli bezpečnosti níž. 

Polohování bočnice je ideální v případě, že se maminka zotavuje po císařském řezu. Pokud má dětská postýlka možnost vyjmout několik příček, aby z ní mohlo větší dítě bezpečně vylézt, je to velká výhoda. Úložný prostor se hodí v případě, že si přejete pod postýlkou skladovat potřeby ke spaní. 

Cestovní postýlka poslouží od narození do předškolního věku

Zejména pokud jste zvyklí jezdit k příbuzným nebo na výlety, bude se vám hodit skládací cestovní postýlka. S její pomocí se vaše dítě pohodlně vyspí kdekoliv a kdykoliv. Díky nastavitelné výšce je možné do ní uložit dítě od novorozence po věk zhruba 5 let. 

A co vy? Máte bezpečnou a praktickou postýlku pro vaše dítě?