Jste zde

Designový klenot i do malého bytu: Akvárium na zdi

Zdroj: Akvaria-na-miru.cz

Zavzpomínejte, jak vypadalo akvárium dříve a kolik práce stálo jeho udržování… jenže doba se hodně změnila a to i v akvaristice.

12. 12. 2011

Tradiční pojetí akvária s rybičkou a jednou rostlinkou všichni známe. To se však již do dnešní doby nehodí. Stavíme si atraktivní, moderní domy, útulné byty a jsme časově stále více vytíženi. Proto musí být i styl dnešního akvária na míru tomuto trendu přizpůsoben.

Proč si však domů pořizovat mořská a sladkovodní akvária? Důvodů by se určitě dalo naleznout mnoho. Tím nejdůležitějším je pocit uvolnění a relaxace. Je to stejné, jako vyjít do svého oblíbeného koutku v přírodě, kde je nádherný a klidný výhled. Hluboce se nadechnout a na nic nemyslet.

akvárko2

Co člověka uklidní víc než pohled na rejdění rybiček? Zdroj: Akvaria-na-miru.cz

Akvárium na zdi se představuje

Společnost Revolutionary aquarium system v polovině roku představila na výstavě svou konečnou podobu projektu „designové akvárium“ se sloganem „Nová éra akvaristiky“. Cílem designu je co nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu a to se u projektu akvária NatureWall podařilo dokonale. Ostatně podívat se můžete sami v následujícím videu:

Revolutionary aquarium systém je firma, která se od roku 2007 pravidelně zúčastňuje výstav, kde prezentuje svou práci, tedy akvária na míru.
Majitelé této firmy se velice často setkávali s otázkou, zda si může akvárium pořídit někdo, kdo se o akvaristiku nezajímá. Tým na vývoji pracoval a nyní zní odpověď „ANO,… akvárium NatureWall“.

Šetří místo a krásně vypadá

A co k tomu říká sama firma? - Běžné akvárium je prostorově náročné, rozhodli jsme se proto umístit akvárium na zeď jako obraz. Vyvinuli jsme vlastní filtrační jednotku a celý systém připravili co nejvíce jako automatické akvárium. Uvnitř akvária zakládáme život, který se postupně vyvíjí v jedinečný harmonický ekosystém. Mezi jeho obyvatele patří i populární sladkovodní krevety, které se v tomto akváriu cítí dobře.

akvárko3

Akvária na zdi nejprve zabodovala na veletrzích, teď dobývají český trh. Zdroj: Akvaria-na-miru.cz

Další přidanou hodnotou akvária „NatureWall“ je jedinečný design, neboť jsme si vědomi toho, že krása akvária může vyniknout jen ve vztahu ke svému okolí. Vycházíme z principů minimalismu, přičemž akvárium neztrácí na jemném výrazu především díky vnitřní decentní kompozici. Toto netradiční pojetí povyšuje akvárium na zajímavý a nápaditý doplněk, který je vhodný jak do bytu či rodinného domu, ale rovněž nadchne v prostorách administrativních či komerčních objektů.

Jak je akvárium řešeno technicky?

Vodní nádrž je vsazena do elegantního rámu, který se jednoduše zavěsí na zeď. Rafinovanost provedení spočívá v dokonalém ukrytí filtračního systému a veškerého příslušenství opět pouze do rámu obrazu. Díky svým úsporným rozměrům se hodí i do menších bytů. Standardizovaný rozměr: 150 x 65 x 17cm je daný hlavně požadavkem ekosystémového fungování akvária. Správný oběh vody filtrační jednotkou spolu s optimálním prosvícením akvária zajistí vhodné prostředí pro rybky i sladkovodní krevety.

Práce na projektu „designová akvária“ pro nás byla velkou výzvou a věříme, že z výsledku budete nadšeni a akvárium NatureWall se stane se magnetem, ze kterého nespustíte oči.

Víc informací a fotografií najdete na webových stránách www.akvaria-na-miru.cz/naturewall