Jste zde

Designové trendy v rekonstrukci bytů

designové trendy PR Zdroj: BondRocketImages / Shutterstock
Čeká vás rozsáhlá rekonstrukce bytu, kterou chcete své prostory nejen zvelebit, ale také zvětšit? Největší roli hraje v domě světlo, které dokáže s každou místností udělat divy.

14. 11. 2023

Nezapomeňte zohlednit orientaci oken, výšku stropů a velikosti pokojů. Bydlení by mělo odpovídat vašemu životnímu stylu a vkusu, tak si jej přizpůsobte vlastním představám a vytvořte si svůj vysněný domov.

Plánujte výstavbu i výdaje

Ať už se chystáte strhat všechny příčky a nechat z aktuální konstrukce pouze nosné zdi, nebo plánujete jen menší opravy, je důležité mít představu o finanční náročnosti přestavby. Sestavte si před jejím začátkem rozpočet, ve kterém zohledníte jak stavební práce, tak i materiál. Pokud vám v průběhu dojdou finance nebo vůbec nechcete sahat do svých úspor, situaci vyřešíte půjčkou online.

Ušetřete drahocenný prostor

V bytech je častým problémem velikost obytného prostoru, proto je důležité vymyslet takové konstrukce, které vám nabídnou co největší plochu k životu. Jednou z možností je schování dveří do stěn a využití tzv. šoupaček. Nemusíte pak řešit, jaký nábytek můžete nebo nemůžete za dveře postavit, jak místnosti situovat, aby se dvoje dveře neotevíraly do sebe, a podobně. Ušetříte si nejen místo, ale také plno starostí.

Nebojte se vystoupit z řady

Využijte stěny i jinak než jen k opoře stropů – dejte jim hloubku a hrajte si s jejich tvary. Oblouky a obloukové klenby jako z antické doby dodají místnosti úplně jiný rozměr. Kromě designového efektu získáte také extra prostor pro poličky s dekoracemi, které nebudou zasahovat před stěnu. Prvek oblouku se dá použít také v průchodu mezi místnostmi, rozbije přitom rovné linie zdí.

TIP: Navštivte showroomy, listujte časopisy, weby a Instagramem a čerpejte inspiraci všude, kde je to možné. Jde o nejsnažší způsob, jak ze svého bydlení udělat trendy prostor jako z magazínu.

3D stěny ozvláštní každou místnost

Holé zdi bývají velkým oříškem, ale při správném využití mohou nabídnout hromadu úložného prostoru nebo se stát hlavní okrasou místnosti. Zapomeňte na obrázky a postavte si před stěnu vestavěnou knihovnu s nepravidelnými poličkami, které poskytnou místo nejen knihám, ale také doplňkům a úložným boxům. Anebo využijte samotnou zeď a vybudujte si anglické obložení – jde to jednoduše pomocí pár lišt a barvy na stěnu.

Veronika Decsy
Copywriter
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.