Jste zde

Co jste možná nevěděli o topných kotlech

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Pokud aktuálně sháníte nový kotel jako účinný zdroj tepla a ohřevu užitkové vody, jistě hledáte relevantní informace. Podívejme se proto na některé zajímavosti právě z této oblasti.

24. 10. 2015

V současné době lze použít k vytápění domácnosti a ohřevu užitkové vody vícero zařízení. Mnoho lidí však stále nedá dopustit na topné kotle, které si je možné pořídit v řadě variant – viz přehled kotlů v internetovém obchodě Topenilevne.cz. O těchto zařízeních by šla samozřejmě napsat celá pojednání, na tomto místě se nicméně zaměříme na některé zajímavosti. Věděli jste, že…?

Několik zajímavosti o topných kotlech

  • … kotle na tuhá paliva už dnes prakticky nepotřebují obsluhu? Ač se v dřívějších dobách samozřejmě muselo pravidelně přikládat, pokrok i tuto námahu omezil. Automatické kotle mají totiž minimální nároky na obsluhu a navíc jsou úsporné!
  • … při používání elektrokotle můžete využívat levnějších sazeb za elektřinu? Tímto způsobem je při jeho provozu samozřejmě možné ušetřit. Při instalaci elektrického kotle se navíc nebudete muset starat o odkouření, což usnadňuje práci.
  • … existuje velmi zajímavá alternativa za plynové kotle? Jedná se o takzvaný kondenzační kotel, který pracuje s vodní parou, jež vzniká při spalování zemního plynu či propanu. I díky tomu je šetrný k životnímu prostředí a k vaší peněžence.
  • … za pomoci akumulační nádrže můžete optimalizovat celý topný systém? Tato zařízení, která jsou umístěna v topném okruhu, umí shromažďovat a uchovávat teplo, jež může být použito pouze v době, kdy je skutečně potřeba. Odkud? Z různých zdrojů, a tedy i z kotlů.
  • … můžete při nákupu kotle ušetřit? Stačí pouze najít dobrého prodejce. Doporučit vám kupříkladu můžeme internetový obchod Topenilevne.cz, kde seženete všechny typy kotlů, akumulační nádrže a vůbec vše, co se vytápění a ohřevu užitkové vody týče…