Jste zde

Čistička vzduchu – pomocník, který zlepší život alergikům a astmatikům

čistička vzduchu PR Zdroj: Shutterstock
Lidé s astmatem nebo alergiemi vedou denně nekonečné boje s nečistotami a alergeny. Těch je ve vzduchu obrovské množství a mohou tak pro ně znamenat velkou zátěž.

14. 8. 2023

Pyly, prachy, plísně a další nečistoty mohou nepříjemně ovlivňovat kvalitu jejich života. Naštěstí existuje řešení, které může těmto jedincům výrazně zlehčit od problémů.

Proč si domů pořídit čističku?

Odpověď je naprosto jednoduchá. Jelikož jejich hlavní náplní je odstraňovat alergeny a nečistoty z ovzduší. Tím že ve vzduchu bude eliminována naprostá většina prachů, pylů, plísní nebo roztočů, se stává čistička vzduchu pro alergiky opravdu silnou zbraní v boji proti nim. Už žádné kýchání, rýma, svědění očí nebo dušnost. Jen dokonale čistý vzduch.

Jak vybrat tu nejlepší?

Tipů pro výběr máme připravených hned několik a samozřejmě se s nimi podělíme.

HEPA filtry – Pokud trpíte alergií nebo astmatem, pak čističky s tímto filtrem jsou pro vás prakticky povinnost. Zachycují totiž mikročástice, které jsou z velké části zodpovědné právě za alergické reakce.

Velikost a výkon – Při výběru si vždy zkontrolujte, že výkon vašeho nového zařízení dokáže pokrýt celou místnost. Výrobci uvádějí, jakou plochu zvládnou.

Aktivní uhlíkové filtry – Absorbují pachy a těkavé organické sloučeniny, což má opět pozitivní vliv na vaše problémy.

Poraďte se – Poraďte se s vaším lékařem nebo odborníky, kteří se na prodej těchto přístrojů specializují. Například známý web Stadlerform.cz vás zajisté nenechá bez dobré rady.

Pro alergiky a astmatiky může být čistička vzduchu významným pomocníkem ve snižování nepříjemných projevů. Výběrem vhodné čističky se můžete alespoň u sebe doma pro jednou zbavit všech těch nepříjemných problémů spojených s nečistotami ve vzduchu.