Jste zde

Chcete mít trendy ložnici? Vsaďte na kvalitní a stylové ložní povlečení!

Zdroj: shutterstock.com
Nakupovat ložní povlečení je celkem ošemetná věc. Hlavně když vám záleží na tom, jak vaše ložnice vypadá, ale zároveň i na tom, jak se vám v povlečení spí.

10. 9. 2018

Proto je nutné spojit jednak znalost těch trendů v ložním povlečení, které mají ambice se udržet v módě několik let, a jednak vědět, kam zajít pro dost kvalitní povlečení, které ale nezvalchuje vaši peněženku. Obojí jsme pro vás vyzvěděli. A možná budete trendem překvapeni.

Aktuální trendy s dlouhodobou vyhlídkou

Bavlna vede. A není se čemu divit. Přírodní materiály jsou tím nejpříjemnějším, do čeho se můžeme na celou noc uložit. Navíc dokáže dobře absorbovat tělesnou vlhkost, dostatečně větrá a hlavně poměrně dost vydrží.

Surová bavlna prochází v textilních závodech různými úpravami, aby na konci procesu bylo buď klasické bavlněné povlečení, nebo třeba damašek, satén, krep či flanel. Tohle všechno jsou podoby bavlněného pohodlí, které si můžeme domů pořídit. Stačí projít Jysk leták. A jestli to máte do Jysku daleko, tak vězte, že i Lidl leták nabízí varianty bavlněného povlečení.

Lídrem hitparády na dlouho zůstane 3D povlečení

Všichni nejspíš víme, že pro rok 2018 byla barvou roku zvolena výrazná fialová. To se odráží i v nejnovějších kolekcích ložního povlečení, přičemž tuhle srdečnou, spirituální a hluboce duchovní barvu doplňují 3D vzory. Ty opticky vystupují z tkaniny. A samozřejmě se v podobě 3D vzorů nejlépe dařím všem velkým a výrazným vzorům s kontrastním podkladem.

Povlečení s 3D potiskem je originální, nápadité a hlavně hravé. Je ukázkou technologického pokroku v tisku na textil. A jistě by mělo dostat příležitost zabydlet se i u vás. Jak se vyrábí? Jde o fototisk, který vzniká bez šablonovým stříkáním motivu na látku dle virtuální předlohy.

3D povlečení vám může pomoci naučit děti stlát

Nejmodernější je samozřejmě to povlečení, co se nejvíce líbí vám. 3D tisk je perfektním doplňkem, který logicky vynikne jen na pečlivě ustlaných postelích. Ale možná děti přimějete ke každodennímu stlaní, když na ně za odměnu vykoukne jejich hrdina ve 3D podobě!

Vy si můžete nechat na postel přilétnout 3D motýly nebo rozkvést obrovskou 3D orchidej. Velké oblibě se těší zvířecí miláčci, zelená údolí, majestátní hory nebo slavná zákoutí velkých i menších měst celého světa, do kterých se skoro můžete vydat na procházku.

Raději vyvěsit než žehlit!

Pokud ještě nemáte sušičku a pokud i přesto nerady (neradi) žehlíte, sáhněte po letos extra trendy krepu. Anebo po luxusnější úpravě v podobě saténu. Všechno jsou to materiály, které stačí po vyndání z pračky jen šikovně vyvěsit. A když nenastavíte otáčky ždímání příliš vysoko (stačí 600–800 otáček), ještě k tomu bude foukat i trochu větřík, vždycky budete mít ložní prádlo úhledné i bez sušičky nebo žehlení.