Jste zde

Betonová dlažba vládne českým zahradám. A velice úspěšně

Presbeton PR Zdroj: Presbeton
Beton rozhodně není zapotřebí podceňovat. Řada lidí si nechce připustit, že by okolí jejich domu bylo jiné než z přírodnin.

5. 4. 2022

Jenomže pak pravý kámen i tak dost nevkusně zabetonují do betonového lože a dřevěné prvky na zahradě je šokují tím, že už po třech letech nenávratně odcházejí a krásu si uměly zachovat leda tak jednu sezónu. Jak z toho ven? Kvalitními venkovními betonovými prvky v natural vzhledu.

Betonová dlažba je královnou zahrádek, předzahrádek, zahrad, dvorků i přístupových cest. Umí udělat krásnou terasu, vjezd, parkoviště pro auto u domu i okolí bazénu. Přestože se v interiérech dnes často honosíme trendovým betonem, nebo se jej snažíme napodobit různými předraženými stěrkami, ve venkovním prostředí je trend jiný. Nejluxusnější venkovní betonové výrobky připomínají své přírodní protějšky.

Dlažbě Presbeton se povedl doslova majstrštyk. Díky skvělým technologiím a propracovanému designu je z obyčejného betonu dokonalá přírodní dlažbaNatural dlažba dokáže přírodniny napodobit skutečně tak věrně, že jsou k nerozeznání od pravých. Beton může vypadat jako dřevo, dlažební kostky, kamenné desky, vápenec, travertin, břidlice i další přírodní materiály. Materiál je přitom levnější, naprosto dokonale připraven pro pokládku, mrazuvzdorný, trvanlivý, odolný a nenáročný na údržbu, či v podstatě bezúdržbový. Přirozený vzhled přírodní dlažby pak doplňují skvělé technické vlastnosti. Dlažba je výsledkem spojení moderních materiálů, inovativních technologických postupů a vysokého podílu lidské práce. Díky tomu vypadá dlažba skutečně přirozeně.

Odolnost dlažby Presbeton je doslova uchvacující

Krásná dlažba nám nemusí vydržet dlouho. Fleky může zanechat počasí, pejsek, kterému od misky upadne občas něco mastnějšího, trus ptáčků, jež si před tím pochutnali na ostružinách či třešních, i olej ze sekačky, se kterým se partner rozhodl neuváženě pracovat právě na krásné dlažbě před domem. Aby se eliminovalo riziko poškození dlažby znečištěním, a současně se zamezilo pronikání vody do struktury dlažby, čímž by byla ohrožena při mrazu, je naprostou samozřejmostí impregnace natural dlažeb pomocí Protect Systém Top. Je to vyšší level běžné impregnace, která výrazně usnadňuje odstraňování běžných a méně agresivních nečistot. Systém se aplikuje vnitřně a současně povrchově nástřikem. Dlažba díky tomu snadno odolá ušpinění blátem, rostlinným olejem i třeba žvýkačkou.

Začíná sezóna bazénů. Ten váš bude krásnější s natural betonovou dlažbou

Nejkrásnější a nejpraktičtější okolí bazénu vytvoříte s některou z natural betonových dlažeb od Presbeton. Přímo pro úpravu bazénového okolí byla vytvořena dlažba Verto – reliéfní dlažba věrně imitující přírodní travertin. Jde o kompletní systém, ve kterém nechybí bazénové lemy či ukončující prvky dláždění, tedy vhodné obrubníky. Travertin dlažba přinese komfort a luxus každému zahradnímu wellness.

Hitem mezi natural dlažbami je dřevěný dekor

Dlažba dekor dřeva je přesně to, co zákazníci Presbeton obdivují snad zcela nejvíce. Je až k neuvěření, že beton dokáže tak věrně napodobit přírodní dřevo. Ať již se bavíme o deskách, pražcích ev. šlapácích ze dřeva. Ve společnosti Presbeton se skutečně podařilo spojit sílu betonu s krásou dřeva. Dlažba imitace dřeva – to však není jen jediný produkt. Celkem dnes Presbeton nabízí tři produktové linie. Vedle tradiční a snad nejznámější série Bark jsou to též dlažby Woody Togo. Umí bez kompromisů nahradit dřevo na zahradě a ve venkovním prostředí. Vypadají přirozeně, ať již vydláždí terasu, okolí jezírek, skvěle napodobí schody z pražců, ale i dřevěný zahradní nábytek. Na rozdíl od dřevěných prvků má dlažba s dekorem dřeva nesrovnatelně delší životnost a je v podstatě bezúdržbovou. Prospěje jí pouze z času na čas vhodná impregnace na venkovní beton.