Jste zde

Bazénové příslušenství: Co dělat, aby vše v bazénu bylo fajn?

Zdroj: Julien Haler (Flickr)

Moře je daleko, ve veřejných koupalištích se v parných dnech tísní spousta lidských sardinek, vana je moc malá. Nejlepší možnost, jak se osvěžit kdykoliv máme náladu, přináší vlastní bazén. Co do něj pořídit, aby byl kompletní?

12. 9. 2013

Právě jste si vybrali ideální model bazénu pro vaši zahradu a začínáte plánovat detaily. Výkopové práce, zapuštění bazénu a veškeré aktivity s pořízením bazénu související zajistí vámi zvolená firma a vy se v klidu můžete začít zajímat o bazénové příslušenství a další vhodné doplňky.

Jestliže toto budete dodržovat, měla by voda v bazénu zůstat čistá. Když už se ovšem stane, se do ní dostanou řasy, je třeba použít chemické prostředky, nejlépe ty na chlorové nebo kyslíkové bázi. Více o tomto tématu se dozvíte v článku, který se zabývá čistotou bazénu, ale také třeba tím, co si počít s potížemi spojenými s tvrdou vodou.

Z bazénového příslušenství nesmí ve vašem bazénu chybět čerpadlo, které zajišťuje průtok vody přes filtraci a zajišťuje tak výměnu vody v bazénu. Důležitou činnost dále zastává písková filtrace. Ta zachycuje hrubé nečistoty a vodu mechanicky upravuje. Čistoty vody v bazénu udržíte s bazénovým vysavačem a speciálními chemickými přípravky, jako jsou regulátory pH, vločkovače, chlórové tablety a podobně. Pomohou vám i skimmery a trysky, které seberou z vody nečistoty ještě než dopadnou na samotné dno. Těmito produkty zamezíte vzniku nežádoucích bakterií a řas, které komplikují koupání během parných letních dnů.

Houká alarm? Na blízku jsou zloději nebo řasy

Aby byl bazén kompletní, je vhodné do něj pořídit žlutá nebo barevná světla a případně i alarm, který vás upozorní na jakýkoli pád cizího tělesa do bazénu. Pro pohodlný vstup do bazénu využijte bazénových schůdků. Nejlevnější se prodávají plastové, na rozdíl od nerezových jsou však méně kvalitní a bezpečné. Vyberte si tedy kvalitní model s pevnou konstrukcí a protiskluzovou úpravou. Pomocí kvalitních madel se vám navíc bude dobře vstupovat i do i vystupovat z bazénu.