Jste zde

Bambus v interiéru: Příjemný materiál, který umí navodit atmosféru Asie

Zdroj: www.bamboodesign.cz
Věděli jste, že bambus díky jeho pružnosti a pevnosti splňuje všechny fyzikální vlastnosti potřebné pro stavbu domů? Jeho zdřevnatělá vlákna se v Asii často používají i na konstrukce lešení nebo namísto železných prutů při výrobě železobetonu.

14. 2. 2015

Lidé však v poslední době nevyužívají jen výborných konstrukčních vlastností bambusu, ale i krásu bambusových stébel. A tu využívají nejen venku, ale i uvnitř svých domovů. Do interiérů pak bambus vnáší nejen přírodní asijský design, ale i velmi příjemnou atmosféru. Při výrobě nábytku, obložení, svítidel i doplňků a dekorací bytů jej lze vhodně kombinovat se dřevem, sklem i kovy.

Bambusové svítidlo od Bamboodesign. V "klasickém" interiéru může působit nepatřičně, v podobně zařízeném interiéru ale skvěle vynikne.Zdroj: www.bamboodesign.cz

V Čechách s tímto materiálem pracuje skupina mladých designérů Bamboodesign, která je v současné době také největším dovozcem bambusu do České Republiky. Přečtěte si, jak s tímto materiálem pracují oni.

Interiér jako koncept

Stejně jako s jakýmkoli jiným výrazným prvkem, musíme i s bambusem zacházet s rozumem a především s trochou toho správného estetického citu. Díky tvaru i barvě bambusových stébel jej často nelze využít vždy a všude.

Pěkný designový stolek či originální svítidlo může v kombinaci s klasickým evropským interiérem působit nevzhledně nebo dokonce jako pěst na oko.
Studio Bamboodesign se proto snaží pojmout interiér jako celek a nedoplňovat již hotový byt bambusovými prvky dodatečně. Vše je dobré pojmout jako ucelený koncept místnosti či celého vnitřního prostoru.

Díky svým vlastnostem najde bambus uplatnění i v exteriéru. Když vás nudí klasický plot, můžete vsadit na bambusovou alternativu.Zdroj: www.bamboodesign.cz

Bambusové interiéry se pak hodí nejen do bytů, ale i do kaváren, restaurací nebo například do čekáren soukromých ordinací. Vše se samozřejmě připravuje na míru prostoru i přáním zákazníka.

Z bambusu stavme i venku a na zahradách

Díky přirozeným vlastnostem bambusu a širokým možnostem jeho povrchových úprav je ideálním materiálem pro venkovní stavby i exteriérový nábytek. Z bambusu lze vyrobit takřka cokoli – ploty a zábradlí, altány a pergoly nebo příjemné zahradní posezení a lavičky.

I tyto lavičky jsou z dílny studia Bamboodesign.Zdroj: www.bamboodesign.cz

Pokud byste se do podobného projektu chtěli pustit na vlastní pěst, máte možnost si u Bamboodesign vybrat až z osmi odrůd bambusu a široké škály rozměrů bambusových tyčí.