Jste zde

Až 30 % energie na vytápění ušetří výměna hlavic u topení!

Zdroj: Danfoss.cz
Seznamte se, jmenuje se regulační termostatická radiátorová hlavice a dokáže ušetřit fantastických 30 % nákladů. Jak? A jak vyhrát ji nebo celý inteligentní systém ovládání teploty v bytě na dálku?

12. 8. 2016

Zatímco po většinu 20. století měli lidé na topných tělesech stále stejná koncová regulační zařízení, v posledních letech velký počet domácností přešel na novou technologii – termostatické hlavice. Aby ne, vždyť s nimi hned každý ví, na čem je. Teplota se díky nim dá nastavit naprosto přesně a díky tomu nepřetápíme. A pokud máte rádi stálé klima nezávislé na vnějších podmínkách, s termostatickými hlavicemi si ho navodíte rychle a snadno, zvládnou to i vaše děti.

Hlavně ale tento druh regulace šetří peněženku. Podle průzkumů činí úspora nákladů na vytápění v průměrném evropském domě 30 %. Jestliže ovšem máte stále manuální ovládání topení, může se ušetřená částka vyšplhat i přes 40 %. Potvrzují to odborníci ze společnosti Danfoss, která patří k celosvětovým lídrům na trhu technologií vytápění. To je skvělé, že?

Tuhle novinku navíc můžete vyhrát a mít tak nově inteligentní domácnost. Představte si, jaká by to byla úspora času a peněz moci si už během cesty domů nastavit podmínky v bytě. Stačí hrát na Facebooku soutěž o systém vytápění na dálku a dalších šest báječných cen. Stačí odpovědět na to, jak by vám inteligentní vytápění budoucnosti Danfoss LinkTM ulehčilo život a kde byste jej rádi využili.

Hlavice nezrají jako víno – čím starší, tím horší

Nezáleží jen na tom, jaký typ hlavice máte, ale i na tom, jak je stará. I když jste si opatřili termostat, který rozhodně uspoří více než manuální hlavice, nemáte vyhráno. Termostat starší 15 let uspoří průměrně o 7 % méně než ten nejnovější.

Kdo by chtěl ušetřit ještě více, měl by uvažovat o ovládání topení na dálku. Mobilní aplikace už hlídají i to, abyste nezapomněli nakrmit křečka, a dokáží i nastavovat teplotu na termostatu ze vzdáleného místa. Konkrétně to umí aplikace Danfoss Link AppTM  napojená na topný systém Danfoss Link. Díky němu se dá pružně reagovat na momentální potřeby a situace.

A jak tohle zamezí prohospodaření dalších financí? Víme, že snížením teploty o 1°C v průměru ušetříme okolo 5 % nákladů. Když budete mít možnost častěji upravovat teplotu v bytě, úspora bude logicky větší.

Topení se dá ovládat z mobilu. Ještě aby tak i kuchyně přes aplikaci sama uvařila.Zdroj: Danfoss.cz

Kolikrát už se vám stalo, že jste si ráno na termostatu nařídili topení tak, abyste přišli do ideálně vyhřátého prostředí, ale tříhodinové zdržení v kanceláři způsobilo, že po příchodu už začala být zase zima a topili jste nadarmo? Výměna za systém Danfoss LinkTM by umožnila na to reagovat a snížila by vaše náklady.

Neplánovaná zdržení už nebudou znamenat protopené peníze a vy si po úpravě teploty přes mobil můžete v klidu užívat u milence, trpět v práci, trčet v dopravní zácpě nebo dělat cokoliv jiného, co způsobilo vaše zdržení.

Přikládat lopatky uhlí? Minulost. Teď se topí mobilem. Tedy mobilem se topení ovládá, do ohně se telefon samozřejmě nehází.Zdroj: Danfoss.cz