Jste zde

Activity board: Zábava pro vaše děti na hodiny a hodiny. Vyrobte ho sami!

dřevený activity board Zdroj: www.bigstockphoto.com
Potěšte vaše dítě originálním dárkem a vyrobte si s námi activity board. Vzdělávací pomůcku, která nahradí drahé interaktivní hračky a děti zabaví na dlouhé hodiny.

20. 10. 2020

Activity board je interaktivní vzdělávací pomůcka a zároveň velmi oblíbená hračka. Dítě zabaví na dlouhé hodiny a nenásilně seznámí s věcmi denní potřeby. Pojďte si ji s námi vyrobit! Šikovný tatínek i maminka si s její výrobou hravě poradí. 

bigstock-two-twin-boys-toddler-playing-382245776.jpg

activity board domeček
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Activity board má nejčastěji tvar tabule, kostky nebo domečku, který poskytne více učících stěn. 

Rozvíjí smyslové vnímání

Activity board vychází z principů Montessori. Jednotlivé komponenty formou hry pomohou v rozvíjení poznatků a dovedností. Dítě si procvičí jemnou motoriku, naučí se, jak se věci používají a jak fungují, zlepšuje svou trpělivost i pečlivost, trénuje své koordinační schopnosti a rozvíjí své smyslové vnímání.

Zajímavé věci zaměstnají zrak, různé zvonečky a rolničky upoutají jeho sluch a hmat zase zaměstnají nejrůznější povrchy i tvary. 

Nápadům se meze nekladou. Dbejte však na bezpečnost! 

Komponenty pro výrobu svého activity boardu seženete v železářství, v hobby marketech nebo třeba v textilní galanterii, ale spoustu komponentů naleznete i u vás doma ve skříni nebo v šicím stroji. 

Prvky na activity board přizpůsobte věku a dovednostem vašich ratolestí. Na výběr máte velké množství možností, které se postarají o tu nejlepší zábavu. Velkým lákadlem jsou věci, které se točí, svítí, vydávají nějaký zvuk nebo je lze zasunout

bigstock-cute-toddler-baby-playing-with-342265183.jpg

modrý activity board
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Jednotlivé prvky na activity board vaše dítě jednoduše a přirozeně seznámí s věcmi, se kterými se běžně setká v reálném životě až v pozdějším věku. 

Při výběru prvků a při jejich upevňování dbejte na bezpečnost. Prvkem silou zacloumejte, abyste se ujistili, že je pevně připevněný, a zvažte použití magnetů a drobných komponentů, které by dítě mohlo spolknout. Dřevěnou desku nebo desku z lamina opracujte a nalakujte, aby se dítě neporanilo o ostré hrany. 

Inspiraci pro výrobu vlastního activity boardu hledejte na internetu

Prvků, které můžete použít, je opravdu spousta. Výborné jsou nejrůznější zámky, petlice, řetízky na dveře, karabinky, vypínače, rukojeti a kliky. Na dlouhou dobu zaujmou zipy, knoflíky, přesýpací hodiny i učicí šněrovací botičky, na kterých si dítě osvojí zavazovat si tkaničky. Připevnit můžete magnetickou tabulku i mazací tabulku na fixy, klávesnici, kalkulačku, kuchyňskou minutku, nalepovací LED světlo, spinner, cvičné hodiny, počítadlo i klakson. Zkrátka vaší fantazii se meze nekladou! 

Na desku neupevňujte příliš mnoho komponentů. Jednotlivé prvky na activity board spíše po čase obměňte. S novými prvky totiž máte jistotu, že vaše dítě nikdy neomrzí. 

bigstock-busy-board-girl-is-holding-ch-332984632.jpg

dítě a activity board
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Při výběru komponentů na activity board můžete vybírat mezi zvukovými, světelnými, kovovými nebo třeba dřevěnými prvky.