Jste zde

7 solidních důvodů, proč říct „ano“ fotovoltaice

7 solidních důvodů, proč říct „ano“ fotovoltaice Zdroj: Canva
Pro koho by bylo zajímavé ušetřit nějakou tu korunu navíc? Domácí fotovoltaická elektrárna vám jich ušetří hned několik. Zjistěte, jaké další báječné benefity vám solární panely přinesou.

12. 6. 2022

Slyšíte to z médií, slyšíte to z tisku – ceny elektřiny rostou raketovou rychlostí. Jen v roce 2022 se ceny zvýší v průměru o 17 %, což mnoho domácností přimělo hledat řešení, jak zmírnit dopady navyšování cen. Řešení se nabízí. Stát se částečně energeticky soběstačným a vyrábět si vlastní energii. Odříznout se od trhu s elektřinou a zajistit si vlastní energii. Objevte 7 důvodů, proč je fotovoltaická elektrárna tou správnou cestou

7 důvodů, proč se vám fotovoltaika vyplatí

  • Dostanete státní dotaci 

Vyplatí se fotovoltaika, nevyplatí se fotovoltaika? To je otázka, která zajímá všechny vážné zájemce. Pořizovací ceny solárních systémů se pohybují od 130 000 do 300 000 Kč. Nemusíte se ale ničeho bát, nejste na to sami. Pomocnou ruku vám nabídne stát, a to ve formě štědré dotace. Díky programu Nová zelená úsporám se dočkáte příspěvku, který pokryje až 50 % nákladů. Návratnost fotovoltaiky se rázem zkrátí o několik let.

  • Ušetříte peníze za energie 

Dalším pádným důvodem, proč všichni touží po solárních panelech, je úspora peněz. Snížení nákladů vidíte ihned na své faktuře, kterou vám váš obchodník bude vystavovat každý měsíc a v dlouhodobém horizontu se vám tato investice mnohonásobně vrátí. Na webu innogy se dočtete, že se solárními panely o výkonu 2,2 kWp (kilowatt peak) a roční výrobou 2,2 MWh můžete za 30 let životnosti systému ušetřit až 485 930 Kč. Představte si, co všechno byste si za tyto peníze mohli pořídit.  

  • Získáte energetickou soběstačnost

Kdo nemá rád pocit soběstačnosti? S domácí fotovoltaikou už nemusíte neustále kontrolovat ceny energie, dokonce se nemusíte bát o výpadky proudu. S klidným srdcem teď můžete napájet své spotřebiče, podpořit vytápění nebo ohřívat vodu v bojleru. A to bez strachu, že se při dalším vyúčtování nedoplatíte. 

  • Můžete sáhnout po řešení na klíč

Nejspíš jste už slyšeli o tom, že si můžete postavit dům na klíč. Věděli jste ale, že si můžete pořídit i fotovoltaickou elektrárnu na klíč? Ano, je to opravdu tak. U poskytovatelů energie si můžete objednat řešení, které bude odpovídat velikosti vašeho domu, běžné spotřebě nebo preferované výkonnosti.

  • Údržbu zvládnete levou zadní

Do karet hraje solárním systémům i jejich snadná údržba. Panely není potřeba umývat, oprašovat ani z nich odhazovat napadaný sníh. Konstrukce je designovaná tak, aby byla maximálně odolná vůči všem rozmarům počasí – a to i proti kroupám. Elektrárny spolehlivě fungují za jakéhokoliv počasí. Jednou za 2 roky se doporučuje udělat technická prohlídka, jinak si klidně můžete dát nohy nahoru a v aplikaci třeba sledovat, kolik elektřiny jste již vyrobili.

  • Máte až 30letou záruku na fungování panelů

Doba jde kupředu. To znamená, že solární panely jsou rok od roku kvalitnější a modernější. Co se životnosti týče, výrobci garantují mezi 20 a 30 roky. Svou zásluhu na tom má odolný křemíkový materiál a vynikající technologie, které se postarají o plynulý chod řadu let. A pokud se přece jen vyskytne závada, máte právo na okamžitou reklamaci.

  • Šetříte životní prostředí

Do seznamu výhod v neposlední řadě patří i ochrana životního prostředí. Solární energie je obnovitelným, a dokonce nevyčerpatelným a čistým zdrojem. Pokud si domů pořídíte fotovoltaiku, bude vás hřát pocit, že jste pro životní prostředí udělali něco pěkného. Nemusíte se bát ani nákladů na likvidaci systému – ekologický poplatek za vás byl již uhrazen dodavatelem.

Chci domácí fotovoltaiku. A co dál?

Propadli jste kouzlu fotovoltaické elektrárny? Nejste první. Jestliže teď váháte, jak tento nápad zrealizovat, máme pro vás dobrou zprávu. Poskytovatelé energie nabízí pomocnou ruku od začátku až do konce. Poradí vám vybrat ten správný systém, vyřídí za vás veškerou administrativu včetně státní dotace, postarají se o celkovou instalaci i uvedení systému do provozu. Vy díky tomu ušetříte čas, práci, starosti a finance. Stačí vyplnit kontaktní formulář a domluvit se na schůzku.