Jste zde

5 triků, jak ušetřit na vytápění: Otřete topení, vyvětrejte, vyzkoušejte unikátní aplikaci

Zdroj: smartheating.danfoss.cz
Topná sezóna ještě pořádně ani nezačala a vy už se děsíte ročního vyúčtování za topení? Klid! Účty za topení můžete podstatně snížit. Zkuste se chovat úsporněji a vyvarujte se chyb a nebo topte chytře s bezdrátovým systémem regulace vytápění.

30. 10. 2017

Náklady na vytápění jsou jednou z největších položek v rodinném rozpočtu. Přitom se dají výrazně snížit. Stačí nenechat teplo utéct nebo ho regulovat pomocí chytrého systému Danfoss Link™ – nicméně tak, abyste nemuseli po bytě chodit v teplém svetru.

1. Nestavte teplu do cesty překážky

Dlouhé záclony, nábytek, sedací souprava, prádlo hozené přes radiátor, ale i vrstva prachu na radiátoru brání vzniklému teplu v cestě do místnosti. Záclony proto zkraťte, radiátor vysajte a nábytek odsuňte dále od topení. Radiátor také jednou za čas odvzdušněte, aby topil celý, nikoliv pouze jeho část.

Žaluzie a závěsy na noc zatáhněte, aby vám teplo neutíkalo ven. Ve dne je naopak roztáhněte, aby sluneční paprsky mohly místnost ohřát. Zdroj: www.bigstockphoto.com

2. Dodržovat optimální teploty v jednotlivých místnostech se vyplatí

Upravujte teplotu během dne

Teplota v bytě se může měnit - podle vašeho životního rytmu. Utlumte ji v době, kdy spíte, nebo jste mimo domov, klidně až na 17 °C. A po návratu domů, nebo po ránu po probuzení si přitopte. Přirozenou změnu teplot za vás pohlídá Danfoss Link™.

Nešvarem mnoha domácností, je zbytečně vysoká teplota v jednotlivých místnostech. Věděli jste, že snížení teploty o pouhý 1 stupeň Celsia, vám ušetří až 5 % nákladů? V chodbě stačí nastavit termostat na 15 až 17 stupňů Celsia, v dětském a obývací pokoji nastavte teplotu na 22 stupňů a v koupelně si klidně přitopte na 24 stupňů Celsia. Usínat a spát se vám bude lépe při teplotě mezi 17 až 20 stupni.  V kuchyni standardně postačí teplota okolo 20 stupňů. Mezi jednotlivými místnostmi zavírejte dveře, zvláště pak dveře do nejchladnějších místností.

I vytápění už dnes dokáže obstarat chytrý systém. Díky systému Danfoss Link™ můžete ušetřit až 30 % nákladů na vytápění.Zdroj: smartheating.danfoss.cz

3. Teplotu v bytě regulujte

Řídit vytápění v jednotlivých místnostech odkudkoliv a kdykoliv - zbytečný komfort? Nikoliv! Pomocí systému regulace tepla řízeného centrální jednotkou Danfoss a stažením bezplatné aplikace Danfoss Link™ App můžete ušetřit až 30 % nákladů! Ovládání pomocí barevné dotykové obrazovky je jednoduché a pohodlné. Navíc ovládat můžete nejen radiátorové termostaty, ale i podlahové vytápění.

Dotyková obrazovka centrální jednotky vám jednoduše umožňuje nastavit tu správnou teplotu z jednoho místa. A prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace Danfoss Link ™ App ve vašem chytrém telefonu můžete teplotu ve vašem domově nastavit i při cestě z práce.

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit chytrým vytápěním se systémem Danfoss Link™ - prostřednictvím jednoduché a intuitivní kalkulačky.

Vytápění domu nebo bytu zvládnete hravě regulovat prostřednictvím mobilního telefonu, respektive aplikace v něm.Zdroj: smartheating.danfoss.cz

Teplotu v celém bytě a v jednotlivých místnostech můžete ovládat individuálně nebo můžete zvolit jeden z přednastavených režimů. Zůstáváte nečekaně déle v práci? Prostřednictvím chytré funkce „Pozastavit vytápění“ můžete teplotu ve vašem bytě jednoduše upravit. A například za pomoci funkce časovač a režimu „Dovolená“ můžete vytápění domova vypnout hned, jakmile zabouchnete dveře.  S vyhřátým domovem můžete také počítat, i když přijdete nečekaně dřív z práce. Stačí jen pár kliknutí!

Stáhněte si aplikaci Danfoss Link™ App do svého chytrého mobilního telefonu a topte chytře! Samotná aplikace je zdarma.

4. Větrejte krátce a intenzivně

Potřebujete-li vyvětrat, otevřete okna na krátkou chvíli dokořán. Klidně v bytě vytvořte průvan. Pokud větráte dlouze a okno máte otevřené pouze na škvíru, v místnosti se vám sice vymění vydýchaný vzduch, ale také se ochladí stěny a nábytek, který je potřeba pak znovu ohřát. A tím se množství vydané energie zvyšuje. Také se ujistěte, že vám teplo neutíká škvírou pod dveřmi nebo netěsnícími okny. Máte-li okna stará, zvažte jejich výměnu. Investice se vám navrátí.

Nenechte, aby vám teplo utíkalo netěsnícími okny. Škvíry můžete utěsnit nalepením těsnících pásek. Zdroj: www.bigstockphoto.com

5. Topení nechte zapnuté

Topení nikdy zcela nevypínejte. K opětovnému vytopení celého bytu je totiž potřeba mnohem více energie. Při odchodu z domova proto raději nastavte teplotu nižší, 15 až 17 stupňů Celsia by mělo stačit.

Přečtěte si případové studie - zkušenosti reálných lidí, kteří se rozhodli ušetřit na vytápění a díky chytrému vytápění Danfoss Link™ se jim to skutečně povedlo.