Jste zde

5 tipů pro rychlý, ale dokonalý úklid ložnice. Inspirujte se!

Zdroj: InterContinental Hong Kong, Flickr.com

Udržet ložnici perfektně uklizenou není snadné. Svlečené oblečení,šperky, noční stolek... Zorganizujte si věci tak, aby vám úklid nezabral hodiny. 

28. 1. 2018

1. Využijte prostor

Kam se zimní přikrývkou, když je červenec? A proč skladovat povlečení mezi ručníky? Pokud se chystáte vybrat si novou postel, vsaďte na rám s úložným prostorem. A jestli jste tuhle příležitost propásli, najděte si šikovného truhláře a nechte si zásuvky ještě vyrobit. Tento elegantní způsob ušetří mnoho místo tam, kde je ho potřeba víc, a budete mít pěkně pohodlně všechno při ruce.

2. Udělejte místo na noční stolek

Častým problémem ložnic je malý noční stolek s maximálně jednou zásuvkou. Ale na místě vedle postele míváme lampičku, telefon, knihu, časopisy, hrnek, někdy i květinu nebo parfémy. Jak elegantně vyřešit problém s místem a uspořádáním? Pořiďte si dřevěné schůdky s alespoň třemi stupínky! Ložnici dodáte originální vzhled a vše potřebné budete mít jasné rozdělné a při ruce. 

poradek2

Náušnice navěšte na staré hrnečky či sklenky. Žádná už se díky tomu neztratí. Zdroj: nightcrawrel, deviantart.com

3. Kam s prádlem

Použité prádlo zůstává čast hozené přes křeslo, v horším případě na zemi. Cesta z ložnice k pračce nebývá dlouhá, v ranním spěchu ale málokdo způsobně nahází prádlo do koše a odnese do pračky. Přišroubujte si proto na dveře ložnice věšák, na který krom županu pověsíte také pytel na prádlo s pevným kruhem všitým do okraje místo zipu či zatahovací šňůrky. Zůstane tak vždy otevřený, ale prádlo z něj nebude vyčuhovat.

4. Třiďte šperky

Ať už máte diamantovou pokladničku nebo náušnice z korálků, šperků se vždy nahromadí větší množství, zaplétají se do sebe a najít druhý do páru ve spěchu je nadlidský úkol. Pořiďte si proto stojánek na šperky a nebo využijte jednu ze zásuvek na prádlo. Sesbírejte staré šálky a podšálky, které zbyly z různých sad, a vyložte jimi zásuvku. Na okraj hrnků navěšte náušnice a do talířků vložte sponky, náramky či hodinky. Pokud chcete mít šuplík stylový, vydejte se na bleší trhy a hledejte originální kávové nádobí. 

poradek3

Ramínka ve skříni často tvoří sbírku z toho, co jsme kde dostali zdarma při nákupu oblečení. Zdroj: AisforAmy91, Flickr.com

5. Ramínková teorie

Než se rozhodnete nakoupit balíček stejných ramínek, přemýšlejte. Oblečení z věšáků často klouže, pásky či kravaty se na nich neudrží. Vydejte se do obchodu a pořiďte si několik ramínek se semišovou neklouzavou úpravou, speciální ramínko na pásky a na kravaty. Do šuplat od skříní přidejte pořadače, jaké najdete třeba v obchodech s luxusním zbožím. Na vnitřní dveře skříně připevněte háčky, na které můžete navěsit věšáčky s obečením, které si nachystáte na další den.