Jste zde

5 tipů, jak vám byt může vylepšit postavu

Zdroj: JMarsden92 (Disneycontestblog.com)

„Letos po Novém roce zase začnu hubnout, ale tentokrát to vezmu opravdu vážně!“ Také se tímto způsobem v duchu burcujete po každoročních vánočních orgiích? Plán držet se zkrátka během svátků nevyšel.

6. 1. 2015

Kuchařské pořady na nás totiž zase vychrlily ohromné množství receptů, které prostě nešlo nevyzkoušet. A tak zbývá jen dát si novoroční předsevzetí, že zimní tuky musí do jara roztát spolu se sněhem. Pomoci si při tom lze dokonce i úpravami bytu.

Znesnadněte výhled na lednici

Sedíte v klidu a v teple u televize, avšak něco tomu pořád chybí. Pátráte pohledem po místnosti a konečně to máte. Jídlo! Stačilo spatřit lednici a šuplík se sladkostmi.  Tak takhle už ne! Psychologické momenty, kdy se vaše oči setkají se zásobárnou kalorií, je nutné omezit. Přestavte nábytek, odsuňte lednici do tmavého rohu, dejte před ni velkou květinu, zkrátka zabraňte svým očím, aby pronikaly do nebezpečných zón.

Pravda, někdy jsou abstinenční příznaky tak silné, že se vypravíme na výbojnou výpravu do chladničky i bez předchozího vizuálního kontaktu. Někdy zase stačí zavadit pohledem o cokoli fialového a okamžitě běžíte rozbalit nejbližší čokoládu. Většinou to ale funguje. Co oko nevidí, žaludek nebolí. Doporučujeme tuto radu vyzkoušet.

novorocni-predsevzeti-2

Pohledu do otevřené ledničky byste se měli rozhodně co nejvíce vyhýbat. Obzvláště když je plná. Zdroj: diyarbakiryetkiliservis.com

Pořiďte si velké zrcadlo

„Ještě to se mnou není to tak strašné,“ říkáte si občas při pohledu do zrcátka. Neškodí ovšem, když čas od času projdete kolem velkého zrcadla a spatříte se v plné kráse tak, jak vás vidí druzí. Osoba ve skle leckdy ukáže, že některé partie nemají ty proporce, jaké by mít měly.

Pozitivní motivace nefunguje. Lepší je říci si, že takhle už to dál nejde. A tady přichází úkol pro velké zrcadlo. Umístíme-li odrazovou plochu do míst, kudy denně procházíme, získáme každodenní přímou zpětnou vazbu. Lecjakou drobnost na postavě ihned zpozorujeme. Mnohdy i něco, čeho si ostatní nevšimnou.

Vyhýbejte se křeslu

Vzpomínáte na žáka Svátka z filmu Marečku, podejte mi pero? Při mluvení musel chodit. Nevědomky tak činil dobře svému tělu. Pokud totiž děláme některé práce při chůzi místo obvyklého sedu, spálíme i o několik set kilojoulů navíc. Nicméně ne vše lze provádět vestoje. Pro sedací aktivity je vhodný gymnastický míč. Sice na něm sedíte, zároveň ale neustále zapojujete několik svalových skupin. Čím menší míč, tím složitější. Ovšem pozor, některé aktivity byste na míči neměli zkoušet. Například konzumace nudlové polévky s nohama ve vzduchu při našem redakčním testu nedopadla vůbec dobře.

novorocni-predsevzeti-3

Pokud si na křesle procvičujete základní gymnastické prvky, je vše v pořádku. Hlavně moc neposedávejte! Zdroj: fotocomunity.de

Udělejte si domácí fitko

S gymnabally jsme se přesunuli do sféry drastických tipů a jdeme ještě dál. Fitness centrum ve vašem obývacím pokoji? Nic nemožného.

Pro lehké posilování se hodí i váš stávající nábytek – schody na „žabáky“, skříňka na krátkých nohách pro zapření nohou pro sedy – lehy. Při troše fantazie se k týrání těla dá využít snad každý kus nábytku, tedy kromě lustru. Kdo chce pestřejší a zábavnější domácí posilovnu, neobejde se bez žebřin či rotopedu.

Zrušte televizi, pořiďte si knihovnu

Tato rada náleží opravdu psychicky silným jedincům. Po perném dni v práci jsme většinou tak unavení, že sneseme spíše nenároční televizní program, než abychom četli Vojnu a mír. Jestliže se však k tomuto kroku odhodláte, po pár týdnech zjistíte, že jste vyrovnanější a máte více času na jiné věci. Například na běhání nebo posilování ve zmíněném domácím fitness centru.

novorocni-predsevzeti-4

Žádné řvoucí reklamy, žádní akční hrdinové brodící se v litrech krve. Jen šustící stránky knih. Nestálo by to za výměnu? Zdroj: weupcycle.com

 Televize nás poutá ke křeslu, gauči či posteli a to nám škodí. Jestliže nemáme tolik vůle, abychom sledovali svého širokoúhlého plochého miláčka při cvičení na gymnastickém míči, měli bychom se ho raději zbavit. Tak neváhejte a odvezte svou televizi babičce, která má už pětatřicátý rok stejnou černobílou Teslu.

Udělejte si z knihovny estetický prvek bytu. Inspiraci vám může poskytnout tento článek:

Vydlabat, ořezat, nabarvit! Aneb jak vzniká měsíční krajina nebo skalní město Petra z knih!

Zaujaly vás některé z našich rad? Přidejte se k nám na Facebooku!