Jste zde

5 nejlepších pomocníků každého správného kutila

kladivo Zdroj: Pexels.com
Kdo se čas od času pouští do úprav na zahradě nebo v domácnosti, určitě už narazil na pár druhů nářadí, které je skvělé mít po ruce. Ne všechno nářadí je nutné kupovat, stroje se specifickým použitím se dají i zapůjčit (například vertikutátor, cirkulárka)

21. 8. 2021

V článku se ale zaměříme na univerzální pomocníky, které se vyplatí mít doma. Jedním takovým je například plazmová řezačka, ale i mnohé další. Skvělé jsou zejména proto, že s nimi ušetříte spoustu času a starostí a všechny určitě použijete častěji, než jednou za rok.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je populární sestra svářečky, se kterou přeříznete kde co. Určitě se hodí každému, kdo pracuje s kovy a kovovým odpadem nebo často něco sváří.

Občas se sváření nepovede a je třeba kovy zase oddělit. A především je někdy nutné nepotřebné staré a rezavé kovy rozebrat a zlikvidovat. Univerzálnost plazmové řezačky spočívá právě v tom, že se hodí jak při tvoření a budování (rekonstrukci, výroba kovového nábytku) ale i při demolici a úklidu odpadů. 

Akumulátorová vrtačka a šroubovák

Akumulátorová vrtačka nebo tzv. aku šroubovák je úplný základ pro každého kutila i nekutila. Kdo někdy skládal větší skříň a podíval se na hromadu šroubků před sebou, určitě zalitoval, že ho zrovna nemá doma. A pokud ho nemá soused zrovna k zapůjčení, čekají vás hodiny a hodiny ručního šroubování. Toto nářadí je naprostý základ každé domácnosti, ve které se aspoň občas vrtá do zdi a přidělávají poličky.

Vibrační bruska

Vibrační bruska je populární pomocník při renovaci nábytku. Odstraní staré nátěry, rýhy a nerovnosti, skvěle připraví jakékoliv dřevo na nový nátěr. Je velmi nenáročná na ovládání a dá se koupit za rozumnou cenu.

Pokud pořídíte vibrační brusku s různými nástavci, pohodlně se dostanete i do záhybů a dodáte nový háv starému zdobenému nábytku, dveřím i policím všeho druhu. 

Přímočará pila

Přímočará pila je bezpochyby jedním z univerzálních pomocníků na zahradě. Dá se pořídit elektrická i akumulátorová, takže nepotřebujete nutně přívod elektřiny a můžete se s ní pohodlně pohybovat po celé zahradě.

Přímočará pila je ideální pro tenčí materiály, vyřezávání, ideální je například pro výrobu nábytku nebo dekorací. A vlastně kdykoliv, kdy je potřeba vyříznout specifický tvar. A poradí si nejen se dřevem, ale také s dřevotřískou, plastem, plechem nebo keramikou. Nejširší využití je samozřejmě při řezání větví a prken při zpracování dřeva.

Zavlažovací systém

Zavlažovací systém sice nepatří mezi klasické nářadí, ale je to opravdu velký pomocník. Už se vám někdy stalo, že jste si celé jaro piplali krásnou zahrádku a pak jste jeli v létě na čtrnáct dní na dovolenou a nebyl nikdo, kdo by vám zalil květiny? Nám ano. Proto jsou automatické zavlažovací systémy skvělé řešení.

Ty moderní fungují i bez přívodu vody - malé čerpadlo rozvede vodu přímo ze sudu či jiné nádoby přesně tam, kam je potřeba a nastavíte si i pravidelný režim zalévání. Takže můžete v klidu odjet a zahradu nechat bez dozoru.

Související články