Jste zde

5 jednoduchých triků, které z vás udělají dekoračního profíka

Zdroj: pixabay.com
Nechte své návštěvy vzdychat nad tím, co jste ve svém bytě vykouzlili. Přečtěte si tipy, které váš domov posunou do časopisů o bydlení.

5. 4. 2018

Rozdíl mezi hezkým a úžasným nemusí být na míle vzdálený. Projděte si následující triky a nejspíš přijdete na to, že posunout svůj byt o příčku výš je záležitost jednoho víkendu.

1. Vyhněte se barevným klišé

Oranžovým či zelenkavým obývákům dávno odzvonilo. Při dalším malování vybírejte z úplně jiné palety. Buď volte klasickou bílou čí krémovou nebo se nebojte vsadit na výraznou barvu. Při druhém řešení samozřejmě platí dvakrát měř, jednou řež. Výsledek ale při správné volbě bude stát za to. Neslušela by vašemu obýváku hnědá barva? Vaší kuchyni fialová? Vaší ložnici tmavě šedá? Pokuste se vyhnout klišé (například rudá do ložnice nebo stříbrná na zdech obývacího pokoje) a vydejte se tím směrem, který má největší potenciál se neomrzet.

Při vybírání barev do interiéru raději déle přemýšlejte, výsledek se vrací zpět jen těžko.Zdroj: pixabay.com

2. Vyhoďte televizní program

...a nebo ho alespoň založte tak, aby nebil do očí. A vůbec - všimli jste si, jaké stolky mají obyvatelé domů v časopisech? Nízké, elegantní, často polstrované. Nikdy nejsou zaplavené tunami novin či pokryté ovladači od domácí elektroniky. Při výběru stolku dejte důraz na prostor. Vyberte si radši větší stolek než ten s poličkami. Co s prostorem, když se zbavíte novin a ovladačů? Využijte ho pro tzv. coffee table books. Co to je? Američané používají tento výraz pro velké a objemné knihy v pevné vazbě, které mají hosty inspirovat k dalšímu hovoru. Hodí se sem například kniha fotografií nebo o architektuře. Coffee table books jsou zkrátka knihy, se kterými se chcete pochlubit.

Konečně přišel čas vytáhnout dlouho schovávané knižní poklady! Vyložte je na stůl.Zdroj: pixabay.com

3. Poseďte si, poležte si

V českých ložnicích často nevídaný jev - malá pohovka či křesílko. A ještě lépe při této příležitosti vystrnaďte vysavač, rotoped a vůbec všechny předměty, na kterých se snadno kupí oblečení. Ve vaší ložnici by krom postele, nočních stolků a skříně měla zůstat lampa a lenoška nebo stolek s křesílkem. Místnosti dodá na luxusu a útulnosti. Chcete perfektní tečku? Zarámovaná fotka a řezané květiny.

4. Vyčistěte koupelnu

A teď nemáme na mysli jenom hygienu. Vybavte svou koupelnu hotelovým lookem. Žádná jiná místnost v bytě ho nesnese tak dobře jako právě koupelna. Na první pohled se může zdát, že je koupelna příliš strohá. Opak je ale pravdou. Takto bude místnost vypadat perfektně uklizeně a čistě. Krom jednobarevných ručníků můžete kolem vany nebo do otevřených skříněk srolovat osušky. A vašemu make-upu bude jistě lépe například v proutěných košících. Stylový detail? Čajové svíčky v bílých mléčných svícnech, které můžete využít také jako vázičky pro květy.

Strohý vzhled koupelnám sluší. Dotáhnout ho můžete například svíčkami či zajímavými flakóny s parfémy.Zdroj: pixabay.com

5. Posviťte si na to

Kde potřebujete jasné světlo? V kuchyni, nad jídelním stolem a v pracovně. A jinak? Všude jinde lépe využijte jemnější osvětlení lamp. Zajděte do svého oblíbeného obchodu s nábytkem a pořiďte si lampu s výrazným stínidlem. Vedle gauče můžete využít také malou lampičku s tlumeným barevným osvětlením. Nebojte se dát šanci více svíčkám, ale nezapomeňte je mít pod dohledem.