Jste zde

4 věci, které by neměly chybět v moderním dětském pokoji

Zdroj: www.poptavej.cz
Vzpomínáte, co pro vás bylo v pokoji důležité, když jste byli malí? Ať už to bylo rádio, oblíbená polička s plyšáky nebo kout se stavebnicí, všechno mělo své místo. Pokud se chystáte zařídit pokoj svým potomkům, neměli byste zapomenout na tyto čtyři věci.

27. 9. 2017

1. Místo na tvoření

Pomalované stěny budí ze spaní nejednoho rodiče. Předejděte tomu a připravte pro vašeho malého kreativce speciální místo. Natřete zeď, stůl, nebo skříň tabulovou barvou. Vypadá to pěkně a ještě zúročíte křídy z léta. Kromě tabulové barvy existují i jiné nátěry, na které je možné malovat například fixami. Až děti přestane bavit kreslit kytičky a zvířátka, využijí prostor třeba k poznamenávání domácích úkolů.

2. Záchranné světýlko před bubáky

Tmy se většina dětí bojí. Přesně proto by v jejich pokoji nemělo chybět záchranné světýlko před bubáky. Ať už malé bodové světlo, které rozsvítíte stiskem, nebo malá lampička. Stále je také možné koupit svítící samolepky na zeď. Ty vstřebají světlo a svítí, dokud jej celé neuvolní. Světla i samolepky nabízí výrobci v různých provedeních, například jako zvíře. Takové záchranné světlo budou vaše děti milovat.

Dětský pokoj by měl být barevný. Praktické je ale barvy vložit do doplňků, nikoli barevně vymalovat zdi.Zdroj: poptavej.cz

3. Domeček pro hračky

Pořiďte si úložný prostor, kam rychle naházíte většinu hraček. Oceníte to zejména po celém dni, kdy se válí kusy stavebnic i plyšové hračky po bytě. Stačí k tomu jednoduchá přepravka, látkový koš nebo plastová krabice. Můžete však zainvestovat do závěsného systému s více patry. Bezkonkurenčně nejrychlejší je však naházet vše na jedno místo, odkud to další den jednoduše vysypete a začnete kolotoč nanovo.

4. Úložné prostory, kde to jde

Pro děti je jejich pokoj celý vesmír. Potřebují mít vše po ruce. Ať už hračky, oblečení nebo školní potřeby. Proto potřebují dostatek skříní, poliček nebo jiných úložných prostor. Pokud nemáte velký byt, popřemýšlejte nad vestavěným nábytkem. Vestavěná skříň využije celou výšku skříně a horní poličku můžete používat například pro ukládání sezónních věcí.

Vestavěná skříň na míru sedne na rozdíl od "krabicových řešení" kamkoli.Zdroj: www.poptavej.cz

Kde sehnat pomocnou ruku?

Ať už chcete vymalovat, nebo složit novou skříň, budete potřebovat pomocnou ruku odborníka. Udělejte si rychlý přehled o nabídkách ve vašem okolí. Stačí vám k tomu jen pár minut času. Podívejte se na stránku Poptávej.cz a vyplňte zde poptávkový formulář.

Popište, jakou práci poptáváte, kde bydlíte a můžete přiložit i fotografie. Vaše poptávka doputuje k řemeslníkům z okolí a ti následně reagují přímo do vašeho emailu. Nabídky nejsou závazné, a proto si vyberete jen tu, která vás osloví.