Jste zde

Známe novinky z nového IKEA katalogu! Více bytového textilu a unikátní limitované kolekce

Zdroj: IKEA

Den D se blíží. V noci z pondělí na úterý IKEA rozeslala první várku z téměř dvou milionů nových katalogů. A my už víme, co vás v něm čeká. Pojďte se podívat na novinky, které nás zaujaly.

14. 8. 2012

Pro všechny fanoušky IKEA je polovina srpna tradičně obdobím velkého těšení. Nový rok v IKEA totiž začíná na začátku a září a s ním přichází nový katalog. Ten letošní byl představený 14. srpna na tiskové konferenci, a pokud patříte do velké rodiny IKEA fanoušků, už vám putuje do schránky.

Letošek bude ve znamení bytového textilu!

Polštáře, závěsy, přehozy, deky, plédy, ubrusy, povlečení… Švédská firma se letos rozhodla, že se vše bude točit okolo domácího textilu. Sází na typické skandinávské motivy, na nový materiál obsahující unikátní lyocell i na netypické limitované edice, které z výrobků pro masy dělají exkluzivní záležitost – pro IKEA dost nestandardní a odvážný koncept, co říkáte?

ikea-inspirace2

Tyhle drobné polštářky si můžete vyrobit - metrový textil, ze kterého jsou, je novinkou v nabídce IKEA. Zdroj: IKEA

Skandinávie u vás doma

Světlé přírodní dřevo, nebo dřevo bíle lakované. Kombinace červené a bílé, případně bílé s modrou. Veliké a výrazné vzory, často se severskými motivy. To je skandinávský styl bydlení, který IKEA v Česku nově propaguje.

ikea-skandinavie2

Skandinávský styl je občas trochu neosobní, ale čistý a rozhodně originální. Zdroj: IKEA

Ondřej Bystroň, textilní designér v české odnoži IKEA, nicméně přiznává, že Češi zatím tomuto stylu bytového designu na chuť příliš nepřišli. Je pro ně příliš světlý, příliš náchylný na ušpinění, nedomácký a netypický. Upřímně – i v nás evokoval bílý lesklý noční stolek na vysokých nožkách noční stolky v nemocnicích. Ostatním kouskům, včetně krásného povlečení, ale říkáme „ano!“ Mimochodem – ložní prádlo prý splňuje „hotelové“ standardy – prát ho tedy můžete denně (pokud chcete :) ) a nemělo by se zaprat.

Nové materiály s lyocellem

Lyocell jsou vizkozová vlákna, která vznikají z recyklované textilie, v případě IKEA ale ze dřeva, takzvaným „zvlákňováním v rozpouštědle“. Postup této procedury vám neprozradíme, ale vězte, že část povlečení, které IKEA nabízí už nebude stoprocentně bavlněné, nebo lněné, ale s poloviční příměsí lyocellu.

ikea-lyocell

Část povlečení už nebude lněná, nebo balvněná, ale s přídavkem lyocellu, vizkózního vlákna. Zdroj: IKEA

Materiál by měl být podle Ondřeje Bystroně odolný vůči zaprání, ale hlavně přívětivý ke všem, kteří se v noci pod peřinou pořádně potí – lyocell totiž nadbytečnou vlhkost pohlcuje, a tak by se vám s tímto povlečením nemělo stát, že se ráno probudíte s propoceným polštářem.

Limitované edice

Znáte to – přijdete k někomu na návštěvu a v duchu si vybavení jeho bytu „značkujete“: „To je z IKEA, to jez IKEA, a to je taky z IKEA!“ I proto letos IKEA přichází s novinkou, která je pro ni a její filosofii celkem netypická – s limitovanými edicemi bytového textilu.

V následujícím roce budou k dostání celkem čtyři – vždy po dobu asi tří měsíců a člověk je sežene právě jen v tomto období a pak už je bude v obchodních domech IKEA hledat marně. Už k dostání prostě nebudou. Což je na jednu stranu fajn – IKEA zboží už nebude tak snadno identifikovatelné, na druhou stranu vás nepotěší, když zaperete část ložní soupravy a nový povlak na polštář už neseženete. Aktuálně je k mání „The True Blue“ kolekce – která už podle názvu staví na tom, že modrá je dobrá. Nicméně podle nás trochu odosobnělá a v přílišném množství neútulná.

Přidejte se k nám na FB a sledujte aktuality ze světa bydlení!

Související články