Jste zde

Zloději každý rok navštíví 5000 chat a chalup: Víte, jak před nimi ochránit tu svou?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vykradená a poničená chata či chalupa je špatný sen každého vlastníka. Víme, jak předejít nevítané návštěvě zlodějů a vandalů. Nebuďte neteční! I vaše chata se může stát terčem lupičů a vandalů.

16. 10. 2018

Skryjte vše, co by mohlo zloděje lákat!

Z chalupy odvezte vše, co je pro vás cenné a co má nějakou hodnotu. Sekačku na trávu, křovinořez, pilu, elektroniku a ostatní věci, které ponecháte na chalupě, alespoň dobře skryjte. Při pohledu do oken by rozhodně neměli být vidět. Pamatujte, že pokud zloději nepadne do 5 vteřin nic do oka, o vaši chatu pravděpodobně ztratí zájem.

Nenechte na zahradě zbraň, která by mohla pomoci zloději dostat se do chalupy. Schovejte žebřík, kterým by se zloděj snáze dostal do méně zabezpečených vyšších pater. Skryjte krumpáč, lopatu, sekeru a jiné zahradní náčiní, které by mohlo posloužit jako páčidlo nebo prostředek, kterým by se snáze dostal do objektu.

Nikdy neschovávejte náhradní klíč v blízkosti chaty. I když si myslíte, že vaše skrýš je perfektní, není to pravda! Zloděj ji už dávno zná.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Znesnadněte zlodějům přístup

Investujte do kvalitního zabezpečení. Kvalitním zámkem zabezpečte vchodové dveře, bezpečnostní fólií, klikami na zámek či uzamykatelnými okenicemi zabezpečte okna. Sázka na jistotu jsou mříže. Víte, že pokud se zloděj ke svému lupu nedostane do 10 minut, pravděpodobně se ho vzdá?

Pozamykejte dveře i uvnitř chalupy a hodnotné věci připoutejte navzájem k sobě. Zloději připravíte nepříjemné překvapení, které ho může od lupu odlákat.

Bůh vidí všechno, ale soused vidí víc

Poproste sousedy a starousedlíky o dohled nad vaší chalupou. Čas od času je nechte prozkoumat okolí vaší nemovitosti a v zimních měsících je poproste o odklízení sněhu nebo alespoň o vyšlapání cestičky. Sousedům, se kterými máte výborné vztahy, svěřte klíče. Chalupu nejen zkontrolují, ale vytvoří i dojem, že chalupa je pravidelně navštěvovaná.

Jestliže na chatě nemáte nic cenného, nedělejte z ní nedobytnou pevnost! Zdroj: www.bigstockphoto.com

Závěsy a žaluzie nechte roztažené! Stále zatáhnuto spíše přiláká nevítané návštěvy. Máte-li v chatě elektřinu, využijte časovač, který je ideální pro nastavení zapnutí a vypnutí rádia, lampičky, televize nebo jiného elektrického spotřebiče. Nad vchodové dveře umístěte světlo s detektorem pohybu. Zloděj, kterému bude svítit světlo nad hlavou, se nebude cítit v bezpečí.

Pořiďte si alarm, který vás upozorní smskou nebo zalarmuje bezpečností službu.

Pamatujte na to, že sociální sítě nahrávají zlodějům. Nechlubte se věcmi, které máte uložené na chalupě, a neoznamujte čas, kdy ji opouštíte.

A v neposlední řadě si sjednejte i kvalitní pojištění, které ochrání nejen stavbu, ale i vybavení uvnitř.