Jste zde

Zastřešení terasy: Poradíme vám, jak se vyhnout stavebnímu povolení

Zdroj: Albixon a.s.
Zimní zahrada je příjemným místem k posezení a relaxaci. Zvětšuje obytný prostor a je efektivním přechodem mezi domem a venkovní plochou. Zpravidla pracuje s velkou prosklenou stěnou, využívá výhledu do zeleně a nabízí komfort i při nepřízni počasí.

8. 8. 2015

Zimní zahrada zvelebí každou stavbu – stane se místem, kam se budete uchylovat s knížkou, večer se sklenkou něčeho dobrého a samozřejmě i s přáteli. A bude vám úplně jedno, že se venku žení všichni čerti.

Nicméně počítejte s tím, že příjemnému posezení předchází poměrně náročné zařizování – dostavba další pevné části domu není jen tak. Realizace zimní zahrady totiž podléhá povinnosti stavebního povolení, nevyhnete se tedy shánění projektové dokumentace, souhlasů sousedů a patřičnému řízení s úřady. Samotná stavba si rovněž vyžádá velké množství vaší pozornosti, času i finančních prostředků.

Skytrium je velmi variabilní - vytvořit můžete zcela kryté závětší, nebo dovnitř pustit slunce.Zdroj: Albixon a.s.

SKYTRIUM – možnost, jak se vyhnout povolení

Velmi zajímavé řešení však nově nabízí společnost Albixon a.s. Na náš trh totiž uvádí Skytrium – modulový systém pro zastřešení teras a prostor přilehlých k domu. A to v rámci nenáročné rychlé konstrukce s mnoha možnostmi individuálního přizpůsobení.

Užijte si komfort zimí zahrady, kde vám bude krásně, i když se venku budou ženit všichni čerti.Zdroj: Albixon a.s.

Skytrium je založeno na principu funkční hliníkové konstrukce vyplněné polykarbonátem nebo sklem. V nabídce jsou tři varianty typu konstrukce. Zimní zahradu tak velmi snadno přizpůsobíte k celkovému ladění domu i okolí. Všechny varianty jsou velmi odolné vůči spadanému sněhu, nepřízni počasí a rovněž údržba celé plochy je nenáročná.

Další výhodou konstrukce je možnost posouvat jednotlivé díly výplně v kolejnici. V závislosti na aktuálním počasí můžete jakkoli upravovat plochu zastřešení - od zcela krytého závětří až po velmi vzdušnou variaci s přístupem slunce. V rámci individuální úpravy můžete zimní zahradu také doplnit stíněním. Skytrium tedy můžete plně využívat i ve velmi horkých dnech.

Při stavbě Skytria nemusíte žádat o stavební povolení. Jeho realizace je navíc velmi rychlá.Zdroj: Albixon a.s.

Mnoho variant + individuální přizpůsobení

Novinka má velký úspěch díky dobře navržené konstrukci a zajímavým variantám užívání. Výstavba tohoto typu zastřešení je navíc i velmi rychlá a nevyžaduje složité technické úpravy plochy. Příjemný je i fakt, že pro realizaci není potřeba stavební povolení. Skytrium je zajímavý projekt, který dobře zapadne do koncepce jakékoli zahrady a domu.

Na stránkách www.albixon.cz si můžete prohlédnout jednotlivé varianty i s technickými podrobnostmi. Jsme si jisti, že Skytrium zaujme i vás.

Skytrium je revoluční řešení, které přináší spoustu inovací.Zdroj: Albixon a.s.