Jste zde

Zařiďte dětem pokoj v severském stylu!

Zdroj: nordicday.cz
Střízlivé barvy, dokonalý design a funkčnost na prvním místě. Taková je charakteristika bydlení v severském stylu. A uplatnit ho můžete i v dětském pokoji. Podívejte se!

31. 7. 2014

Jak vypadá severský styl, občas označovaný jako styl skandinávský? Převládajícími barvami jsou krémová, bílá, černá a šedá. Interiéry pak celkově působí prostorným a vzdušným dojmem. Z materiálů se používá nejčastěji dřevo, sklo a kov. A všechny se mezi sebou skvěle kombinují. Bytové doplňky jsou často zdobeny geometrickými tvary a přírodními motivy.

Severský styl se hodí do jakékoli místnosti. A slušet bude například i dětskému pokoji. 

Čím více polštářků, tím lépe!

Všechny děti milují polštářky. Můžou se po nich válet, hrát s nimi polštářovou bitvu, báječná je postel plná polštářků, mezi které se dá schovávat, hodí se na skládání všeho možného. Zaručeně je potěší dekorativní polštářky v čistém severském designu a s nádherným potiskem roztomilých zvířátek, ale i polštářky ve tvaru medvěda, kocoura a sovy, které nemusí být pouze dekorací, ale dá se na nich spát, dá se s nimi hrát.

Skandinávský styl so zakládá na funkčnosti - což je pro dětský pokoj ideální.Zdroj: nordicday.cz

Přemýšlíte, jak svým dětem zpříjemnit usínání? Zkuste nádherné luxusní povlečení s motivem koně, vlka nebo třeba srnečky. V našem povlečení se jim budou zdát jen samé krásné sny.

Zbožňují Vaše děti stavění úkrytů? Pořiďte jim úžasný stan, jehož sestavení a rozebrání Vám zabere pár minut, navíc je velmi skladný. Děti ho využijí také na dovolené nebo prázdninách u babičky.

Popusťte uzdu fantazii s washi páskami

Na dekoraci dětského pokoje se skvěle hodí japonské washi pásky, které také můžete pořídit v čistém severském designu. Jsou to samolepicí pásky vyrobené z rýžového papíru a jejich využití je doslova nekonečné. Vyrábějí se v ohromném množství barev a vzorů. Washi pásky mají skvělé užitné vlastnosti a velice snadno se s nimi pracuje.

Pomocí pásky nalepte na zdi v dětském pokoji výtvory vašich dětí nebo třeba fotografie. Zdobit se dají okna, postele a boxy na hračky. Děti si mohou nalepit barevný pásek s oblíbeným motivem na zeď u postele. Můžou si také ozdobit psací stůl nebo šuplíky.