Jste zde

Zapuštěný bazén: Vyjde dráž, ale vydrží věky

Zdroj: plastovebazeny.eu

Už dávno jsou pryč doby, kdy byl zapuštěný bazén známkou luxusu a měli ho jen ti nejbohatší z nejbohatších. V dnešní době si ho může pořídit každý. A oproti klasickému stojacímu bazénu má nespočet výhod. Přesvědčte se!

24. 6. 2014

Takové vlastní „domácí“ koupaliště – do kterého sestoupáte pěkně po schůdcích, nebo skočíte šipku. Bez obav, že byste provalili boční stěnu. Zapuštěné bazény jsou o notný kus dál než bazény stojací – a požitek z plavání v nich je rozhodně větší!

Zapuštěný bazén nabízí více možností

Pokud se chcete pustit do budování zapuštěného bazénu, měli byste si předem ujasnit hned několik věcí. Nejprve je třeba podívat se na svůj pozemek a reálně zhodnotit, jak velký plastový bazén chcete, jak hluboký a jaký by měl mít tvar.

plastove-bazeny

Takto to vypadá, když si na zahradě necháte budovat zapuštěný bazén. Zdroj: plastovebazeny.eu

U stojacích bazénů jste většinou dost omezení – jsou zkrátka kulaté a vybrat si můžete maximálně mezi jejich materiálem nebo velikostí. U zapuštěných bazénů máte naprosto volnou ruku – vyrábějí se kulaté i oválné, obdélníkové i čtvercové, nebo úplně jiné – vše záleží na přáních a finančních i jiných možnostech zákazníka.

Ideálním časem na stavbu je jaro

Jestli už svůj vysněný bazén vidíte před očima, kontaktujte firmu, která se zabývá výrobou bazénů a jejich konstrukcí. Ideálním časem na tuto akci je jaro, abyste na letní sezónu už měli koupání připravené.

plastove-bazeny4

I takhle pak může vypadat výsledek. Jen počítejte s tím, že zapuštěný bazén vyjde běžně i na částku sto tisíc korun. Zdroj: plastovebazeny.eu

Je třeba předem vykopat jámu na bazén, což se většinou neobejde bez těžké techniky a bagru. Pak je nutné vybetonovat dno budoucího bazénu a připravit tak pevné podloží, na které už se váš vysněný bazén jen usadí a upevní. Měli byste také předem mít jistotu, že na pozemku nemáte žádnou spodní vodu a není tam moc velký sklon – ideální je zkrátka rovina a pevná půda. Pak už se můžete vrhnout do křišťálové vody.

Dražší, ale na věky

Každý musí počítat s tím, že zapuštěný plastový bazén vyjde výrazně dráž než ten nadzemní – u velkého bazénu je třeba počítat i s částkou kolem 100 000 korun.

plastove-bazeny3

Nový bazén už se veze! Mimochodem, nejlepší čas na jeho pořízení je jaro! Zdroj: plastovebazeny.eu

Zapuštěný bazén ale má nesporné množství výhod – jeho životnost je mnohem delší, neponičí ho počasí ani divoce si hrající děti, můžete do něj umístit protiproud, podvodní osvětlení i schůdky podle vašich představ.

A i jeho údržba je snazší – stačí mít kvalitní filtr a občas ho „vysát“ od nečistot. Pokud si ho pořídíte v celém bazénovém setu, máte ho se vším všudy a díky zastřešení se voda udrží teplá i v sychravém počasí. Velká investice se vám tak v dlouhodobém horizontu vyplatí a rodina bude nadšená.

Přidejte se k nám na Facebooku!