Jste zde

Zahrada, po které děti touží? Víme, co na ní nesmí chybět

Zdroj: www.bigstockphoto.com
I když to tak možná nevypadá, přišlo léto. Pokud máte zahradu, jistě už jste oprášili zahradní nábytek, vyleštili gril a ometli pavučiny ze slunečníku. A teď čekáte na sluneční paprsky, abyste si všechno mohli náležitě užít. Co ale budou dělat vaše děti?

25. 6. 2015

Polehávání na lehátku, posezení u grilu nebo pletí záhonu vaše ratolesti určitě bavit nebude. Tak vybavte zahradu i pro ně – aby je bavila a udržela na čerstvém vzduchu.

Zahrada DIY

Práce s kladivem, hřebíky a dalším náčiním vám není cizí? Vytvořte dětské království na zahradě vlastními silami. Tady je pár tipů!

Houpačka

To je klasika. Houpání zabaví děti od 4 do 15 let (a někdy i starší) na velmi dlouhou dobu. K vytvoření houpačky toho navíc mnoho nepotřebujete. Stačí zdravý strom, pořádné lano, pneumatika, nebo pár prkének a šikovné ruce. Na internetu najdete mnoho návodů, jak udělat závěsnou houpačku krok za krokem. Tak plivnout do dlaní a do toho!

Pořiďte dětem na zahradu houpačku. Stačí vzrostlý strom, silné lano a pár prkének.Zdroj: www.srovname.cz

Dům na stromě

Určitě je znáte z amerických filmů a seriálů. Domky na stromě jsou často výhradní záležitostí táty a syna. Vytvořte si se svou ratolestí také takový letní projekt. Kromě zábavy a tajného útočiště získáte hlavně nezapomenutelné vzpomínky.

Minigolf

Pokud máte rozlehlou zahradu, můžete svým dětem vybudovat jejich vlastní minigolfovou dráhu. Nemusíte jednotlivá stanoviště zalévat do betonu, stačí vybrat dostatečně rovné plácky a pečlivě je vyplít a posekat. Společně pak navrhněte překážky a vyrobte je z toho z toho, co dům dal. Hole a míčky ale budete samozřejmě muset koupit.

Vytvořte svým dětem království, které bude jenom jejich.Zdroj: www.srovname.cz

Nejste kutilové? Nevadí!

Pokud nevěříte svým stavitelským a všeobecně manuálním schopnostem natolik, abyste budovali cokoli pro svá dítka, není všem dnům konec. Naštěstí existuje mnoho zahradních hraček, které se dají jednoduše koupit.

Patří mezi ně nejrůznější druhy houpaček, pískoviště, prolézačky, houpací sítě, zahradní domečky a další zábavnosti. Většina z nich se navíc dá jednoduše sbalit a uklidit třeba do kůlny, takže nijak zásadně neovlivní ráz vaší zahrady.

Bez bazénu ani ránu

Co by to bylo za léto bez koupání? Mít bazén na zahradě je prostě paráda. Nemusíte ale hned hloubit jámu pro obří zapuštěné koupaliště. Pro osvěžení vašich dětí  bude bohatě stačit nafukovací bazén. A pokud zvolíte dostatečnou velikost, můžete se v něm pohodlně vykoupat i vy a další dospěláci.