Jste zde

Ytong vyhlásil vítěze studentské soutěže o nejlepší projekt bytového domu

Zdroj: ytong.cz

Už pošesté mezi sebou soutěžili studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol, které se zaměřují na stavebnictví, v soutěži, kterou pořádá Ytong. Po téměř 10 měsících – soutěž odstartovala v září 2011 – byli 15. června vyhlášeni vítězové.

20. 6. 2012

19. června 2012

Úkolem soutěžících bylo vytvořit projekt rodinného nebo bytového domu s využitím systému Ytong. „Cílem soutěže je pomoci budoucím stavitelům a projektantům z řad středoškolských studentů využít teoretických znalostí v praktickém návrhu a nechat je nahlédnout pod pokličku práce v projektových kancelářích,“ uvedla Ing. Kateřina Kořenková ze společnosti Xella. V rámci soutěže si studenti otestovali svou dovednost a kreativitu v přípravě a následné vizualizaci projektu bytového či rodinného domu.

Z regionálních kol postoupilo do celostátního devět škol, které soutěžily celkem s dvanácti projekty. Odborná porota ve složení Ing. arch. Vladimír Krajíc (architekt), Ing. Alena Fikejzová (projektantka), Michal Přívětivý (technický poradce Xella CZ) a Ing. Kateřina Kořenková (marketingová specialistka Xella CZ) nakonec vybrala tyto tři vítězné práce:

Na 1. místě se umístila Martina Marčanová ze SPŠ stavební v Opavě, která porotu zaujala především velice komplexním návrhem a vysokou úrovní zpracování včetně detailů a zvládnutého měřítka domu vzhledem k jeho využití.

2. místo obsadil Jiří Příhoda ze SPŠS ve Valašském Meziříčí, u něhož porota kladně hodnotila především dobré zvládnutí komplikovaného zadání jak po konstrukční, tak i architektonické stránce.

3. místo získal Michal Horák ze SOŠ a SOU v Písku. Jeho návrh vyniká velkým množstvím detailní ruční práce včetně trojrozměrného modelu a také tím, že skvěle vyhovuje zadání, kterým bylo navrhnout nízkoenergetický dům.

Tyto tři nejlepší projekty získaly zajímavé věcné ceny a celkový vítěz pak „Den plný překvapení“ pro sebe a svoji třídu. Další – tentokrát už sedmý ročník soutěže Ytong odstartuje v září 2012. Více informací na www.ytong.cz.

Související články