Jste zde

Vyzrajte na počasí: Pořiďte si na zahradu pořádnou pergolu!

Zdroj: www.diamonddesign.cz
Prodlužte si léto! Pergoly mají dokonalé zastřešení, boční pole a díky tomu v nich můžete trávit deštivé dny i chladné večery. Trávit svůj čas na zahradě ve společnosti přátel je zábavné a trendy.Po pergolou od diamond design vám bude krásně!

3. 8. 2014

Pergola od diamond design má kvalitní hliníkovou konstrukci se zastřešením pomocí naklápěných lamel či roletovým látkovým stropem s prvotřídní impregnací vůči vodě.

Diamond design své pergoly dodává a instaluje od belgické značky Renson, jejíž historie sahá až do roku 1909. Jde o špičkového výrobce, který dosáhl usilovným vývojem a využitím jen nejmodernějších technologií dokonalého výsledného produktu.

Jakou pergolu vybrat?

Pergoly lze pořídit ve třech modelových řadách v závislosti na vašich požadavcích. Chtěli byste hliníkovou pergolu pro menší verandu s jednoduchou konstrukcí a základním vybavením s lamelovou střechou? Pak pro Vás může být vhodný model Algarve. Navíc je možné tento model instalovat i jen jako střechu bez podpory nosných sloupů. Maximální možné rozměry jednoho modulu jsou 4,5 metru na šířku; 6,05 metru na délku a průchozí výška je 2,8 m.

Pergola Algarve je základním typem, který si můžete pořídit.Zdroj: http://www.diamonddesign.cz/

Pokud toužíte po maximálním možném luxusu a modelu pergoly se všemi vymoženostmi, tak je pro Vás vhodný model  Camargue, který patří mezi prémiový model pergoly od výrobce Renson. Camargue se vyznačuje většími rozměry modulu a to  4 m šířky a 6,2 m délky při průchozí výšce 2,8 m. Dalším významým rozdílem je důmyslnější odtokový systém vody, kde odtokový žlab je po celém obvodu pergoly.

Camarque je prémiový model pergoly.Zdroj: www.diamonddesign.cz

Třetí možností pokud nechcete hliníkový lamelový strop, a chtěli byste látkový, je model Lagune. Pro tento model je typický roletový strop ze screenové látky s vysokou impregnací a vysokou odolností vůči vodě. Látka odráží dopadající sluneční záření a vytváří v ní příjemné klima se zachováním optimální proputnosti světla do prostoru pergoly. Jako u jediné není možné ji instalovat jako samostatně stojící konstrukci. Vždy je zapotřebí nosné zdi. Maximální rozměry jsou 12 metrů šířky, 6 metrů hloubky s doporučeným sklonem střechy 8 až maximálně 19 stupňů.

Perloga Lagune potřebuje nosnou zeď.Zdroj: www.diamonddesign.cz

Pro boční výplně uvedených modelů lze volit mezi posuvnými skleněnými panely, dřevěnými okenicemi či screenovými roletami.

Je také vhodné jednotlivé prvky mezi sebou kombinovat, např. před skleněnou stěnu je vhodné umístit screenovou roletu pro zachování příjemného vnitřního klimatu.

Pro ještě větší pohodlí a správnou atmosféru, může být pergola vybavena audiosystémem, který je přímo konstruován pro uvedené modely a zajišťuje tak dokonalé ozvučení vnitřního prostoru.

Do perlogy si můžete nechat vestavět i audio systém pro poslech hudby.Zdroj: www.diamonddesign.cz

Pro osvětlení jsou zvoleny LED pásky, které se vyznačují odolností IP 65 a svítivostí až 2400 lumenů.

Veškeré mechanické části lze ovládat dálkovým ovladačem, spínačem či využitím inteligentního systému značky INELS ve vašem smartphonu či tabletu.

Pokud Vás pergoly od diamond design zaujaly, tak se podívejte na jejich stránku o pergolách, kde naleznete mnoho dalších informací a kontakty na jejich kamenné showroomy po celé ČR.

Související články